Pozvaní diskutéri:
Marek Antal (MIRRRI), Pavel Karel (NASES), Vladimír Dzurilla (MV ČR), Emil Fitoš (ITAS), Pavol Frič (DITEC), Gabriel Lachmann (Slovensko.Digital), Rastislav Janota (NCKB SK-CERT), Pavol Miroššay (Slovensko IT)
Videozáznam
Marek Antal (MIRRRI), Pavel Karel (NASES), Vladimír Dzurilla (MV ČR), Emil Fitoš (ITAS), Pavol Frič (DITEC), Gabriel Lachmann (Slovensko.Digital), Rastislav Janota (NCKB SK-CERT), Pavol Miroššay (Slovensko IT)
Videozáznam
Prihláste sa na Jesenná ITAPA 2024
Vladimír Dzurilla
Vladimír Dzurilla vystudoval Slovenskou technickou univerzitu v Bratislavě, absolvoval studijní pobyt v Nizozemí a studium na Britské Open University.
Pracoval ve společnostech Accenture, O2 a v rámci Ministerstva financí jako konzultant a poradce u projektů výměny a implementací velkých IT systémů a zavádění organizačních a procesních změn.
Od května 2016 do současné doby zastává funkci generálního ředitele státního podniku Státní pokladna Centrum sdílených služeb, jejímž hlavním úkolem je poskytování ICT služeb pro státní správu a provoz Národního datového centra. Od ledna 2018 zároveň vede Národní agenturu pro komunikační a informační technologie, s. p. Ta tvoří strategie neveřejných komunikačních sítí, včetně návrhů implementac…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Emil Fitoš
Po štúdiách a podnikaní strávil Emil Fitoš viac ako 20 rokov pracovného života v spoločnosti Siemens, neskôr v spoločnosti Atos. V roku 2014 sa stal generálnym riaditeľom Atos Slovensko a Česká republika. Pod jeho vedením bol Atos jednou z popredných spoločností na trhu s významným inovačným prínosom. 21. júna 2017 bol zvolený za prezidenta IT Asociácie Slovenska a funkciu obhájil aj v rokoch 2019, 2021 a 2023. Pôsobí ako poradca vlády SR a podpredseda Rady vlády SR pre digitalizáciu verejného sektora a jednotný digitálny trh. Dianie v digitalizácii Slovenska ovplyvňuje aj cez svoje zapájanie sa do aktivít Digitálnej koalície a Centra pre umelú inteligenciu AISlovakIA. Je generálnym riaditeľom Slovenského centra digitálnych inovácií (zná…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Pavol Frič
Viceprezident IT Asociácie Slovenska pre eGovernment. V roku 1986 končil vysokoškolské štúdium na Katedre počítačov Elektrotechnickej fakulty SVŠT v Bratislave. Po skončení štúdií ostal pracovať na vysokej škole a v roku 1995 obhájil kandidátsku dizertačnú prácu v oblasti umelej inteligencie. Vybudoval viacero nových predmetov a aktívne prednášal v oblasti umelej inteligencie a softvérového inžinierstva. V roku 1995 sa začal plne venovať práci v spoločnosti DITEC. Pôsobil ako riaditeľ Divízie informačných systémov. V roku 2000 bol menovaný do pozície viceprezidenta pre stratégiu. V tejto pozícii riadi rozvojové projekty spoločnosti a koordinuje súčinnosť dcérskych spoločností. Jeho hlavnými oblasťami záujmu je elektronický obchod, e-go…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Rastislav Janota
Má viac ako 20 rokov skúseností s IT a telekomunikačným sektorom. Počas jeho profesionálnej kariéry zastával viaceré expertné a top manažérske pozície v oblasti ICT a kybernetickej bezpečnosti ako v súkromnej sfére tak v štátnej správe, ako na Slovensku tak v rôznych štátoch v zahraničí.
Od 1.9.2023 pôsobí ako špeciálny vyslanec NBÚ pre kybernetickú bezpečnosť na zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky vo Washington, D.C., USA.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Gabriel Lachmann
Ing. Gabriel Lachmann sa narodil v roku 1976. Vyštudoval FEI STU v Bratislave odbor automatizácia. V roku 1999 bol spoluzakladateľom a CEO softvérovej firmy Elline s.r.o., ktorá sa venovala dodávke internetových portálov, bankových a burzových systémov. V roku 2003 koordinoval fúziu spoločností Elline a Euromove, ktorá vyústila do vzniku systémového integrátora EEA s.r.o.. Od roku 2003 pôsobí v EEA na pozícii obchodného riaditeľa (CBO). Je spoluzakladateľom OZ Utopia a členom Spoločnosti pre otvorené informačné technológie.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Marek Antal
Svoju kariéru začal vo VSŽ Košice ako programátor. Neskôr sa stal manažérom na rôznych pozíciách so zodpovednosťou za IT systémy, pričom mnohé z nich úspešne fungujú dodnes. Po bohatej skúsenosti sa rozhodol vybudovať nové IT spoločnosti v Košiciach. Najprv to bol košický Ness KDC a neskôr spoločnosť GlobalLogic, ktorá bola zacielená na zákazníkov po celom svete. V tomto vysoko konkurenčnom prostredí sa podarilo vytvoriť veľa nových pracovných miest a fungujúci model IT Valley, kde sa stal predsedom dozornej rady. Vďaka svojej 20-ročnej kariére v manažérskych pozíciách v medzinárodnom prostredí mal možnosť cestovať, čo ho naučilo veľa o sebe a najmä o tom, že Slovensko má na viac.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Pavol Miroššay
Absolvent Technickej univerzity v Košiciach, ktorý začínal ako programátor. Neskôr pôsobil ako projektový a líniový manažér v rôznych lokálnych a medzinárodných IT spoločnostiach v Košiciach. Jeho pozitívny vzťah k východoslovenskému regiónu odzrkadlilo jeho aktívne pôsobenie vo vplyvnom regionálnom združení Košice IT Valley, kde pôsobil ako výkonný riaditeľ až do roku 2020. Počas svojho pôsobenia v združení Košice IT Valley intenzívne pracoval na rozvoji lokálnej IT komunity, na príchode nových investícii, na rozvoji vzťahov s lokálnymi inštitúciami a rôznych rozvojových, strategických a vzdelávacích projektov.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Pavel Karel
Pavel Karel absolvoval vysokoškolské štúdium na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a taktiež postgraduálne štúdium na prestížnej Ecole des ponts ParisTech vo Francúzsku. Po jeho pôsobení v Ústave technickej kybernetiky Slovenskej akadémie vied na pozícii systémového špecialistu nastúpil do Tatra banky, kde strávil značnú časť svojej kariéry ako riaditeľ Odboru IT a niekoľko rokov bol aj členom jej predstavenstva. Ako biznis konzultant pracoval pre spoločnosť IBM, v ktorej riadil mnohé, aj medzinárodné projekty. Posledných 10 rokov konzultačné služby poskytoval vo vlastnej firme Fairdyne. Vďaka jeho dlhoročným skúsenostiam s budovaním, prevádzkou a skvalitňovaním poskytovania elektronických…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi