Predbežné témy diskusie:
ITAPA Digital Talk moderuje Ondrej Macko, TOUCHIT.
- Aký je trend v oblasti umelej inteligencie?
- Čo umelá inteligencia dokáže a čo nie?
- Aké sú najväčšie úspechy pri využívaní AI?
- Ako môže prakticky AI pomôcť biznisu?
- Ako nám vie pomôcť umelá inteligencia v bežnom živote?
- Aké sú najväčšie výzvy pri nasadzovaní umelej inteligencie?
- Aké sú etické otázky, ktoré prináša umelá inteligencia?
ITAPA Digital Talk moderuje Ondrej Macko, TOUCHIT.
Videozáznam
Prihláste sa na Jesenná ITAPA 2024
Peter Sinčák
Prof. Peter Sinčák, pracuje ako vedúci katedry kybernetiky a umelej inteligencie a jeho hlavnou oblasťou záujmu je umelá inteligencia a sociálna robotika. Spolupracuje so zahraničnými odborníkmi v tejto oblasti vrátame USA, EU ako aj Ázie. Prof. Sinčák bol školiteľom viacerých PhD študentov, ktori úspešne ukončili štúdium a sa vynikajúco uplatnili v oblasti umelej inteligencie. Na TU Košice je garantom odboru informatika programu inteligentne systémy. Je spoluzakladateľom Centra pre inteligentne systémy na TUKE (1995), Slovenskej spoločnosti pre umelú inteligenciu (2000) a súčasne je predsedom vedeckej rady Slovenského Centra pre umelú inteligenciu ako súčasnej národnej platformy umelej inteligencie na Slovensku www.aislovakia.com. Je …
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Vladimír Šucha
Vladimír Šucha je od roku 2022 vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. V roku 2021 bol vyslaný EK do UNESCO v Paríži a predtým, od roku 2012, riadil vedecký a poznatkový servis Európskej komisie - Spoločné výskumné centrum. V rokoch 2006-2012 pôsobil ako riaditeľ na generálnom riaditeľstve pre vzdelávanie a kultúru EK. Pred príchodom do Európskej komisie bol na viacerých pracovných pozíciách spojených s európskymi a medzinárodnými politikami. V rokoch 2005-2006 zakladal Agentúru na podporu výskumu a vývoja v Bratislave. V rokoch 2000-2004 bol členom slovenského tímu, ktorý v Bruseli vyjednával vstup Slovenska do EÚ. Paralelne sa venoval vedeckej a pedagogickej práci na Slovensku a viacerých miestach vo svete. Publikoval viac a…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Gabriel Galgóci
Viac ako dve dekády pôsobí v nadnárodnej spoločnosti AT&T, ktorá na Slovensku prevádzkuje jedno z najväčších centier zdieľaných služieb a od roku 2008 stojí na čele slovenskej pobočky ako country manažér. Je predsedom organizácie Business Service Center Forum (BSCF), ktorá združuje a zastupuje tri desiatky servisných a outsourcingových centier na Slovensku. BSCF je súčasťou Americkej obchodnej komory v SR (AmCham Slovakia). Je tiež predsedom správnej rady Centra pre umelú inteligenciu – CUI, nezávislého záujmového združenia právnických osôb, ktorého ambíciou je rozvíjať excelenciu a spájať expertov a záujemcov o umelú inteligenciu. Vyštudoval Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Igor Farkaš
Prof. Igor Farkaš pôsobí (od roku 2015) ako vedúci Katedry aplikovanej informatiky na FMFI UK v Bratislave a odborne sa zameriava na oblasť umelej inteligencie so špecializáciou na tzv. subsymbolový, prírodou inšpirovaný prístup pomocou neuropočítania. Dlhodobo sa zaoberá skúmaním výpočtových vlastností rôznych modelov umelých neurónových sietí a ich využitím pri modelovaní kognitívnych funkcií (napr. najskôr modelovanie prirodzeného jazyka, neskôr kognitívna robotika). Pôsobil v USA (Fulbrightovo štipendium a ako postdok) a Nemecku (Humboldtovo štipendium). Vedie národné projekty VEGA, APVV a KEGA. Je spoluautorom asi 100 prác v medzinárodných časopisoch a recenzovaných zborníkoch z konferencií, na ktoré zaznamenal asi 1200 citácií (pod…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Juraj Čorba
Juraj Čorba pracuje od roku 2021 na Sekcii digitálnej agendy MIRRI SR (agenda umelej inteligencie). Bývalý zástupca SR pred súdmi EÚ a advokát. Autor scenára experimentálnej grafickej novely pojednávajúcej o morálnych a profesijných výzvach spojených s nástupom umelej inteligencie (Všetky tie svety, 2019).
Zobraziť viac informácií o spíkrovi