Staňte sa partnerom

DISKUSIA: Prečo potrebujeme funkčný a konkurencieschopný digitálny štát?

/ Prednáška
Diskusie o líderstve strácajú zmysel, pokiaľ štát svojím fungovaním a legislatívnym nastavením nevytvára dostatočne vhodné prostredie pre naplnenie týchto ambícií, ale vo svojej podstate aj kladie prekážky. Aké postupy a opatrenia potrebujeme aplikovať do praxe, aby sa mohlo Slovensko zaradiť medzi svetovú špičku? Bude stav súčasného verejného sektora v budúcnosti oporou, alebo skôr brzdou pre úsilie niečo zmeniť? Pozrime sa na to očami tých krajín, ktorých činnosť a podnikanie je výrazne uľahčované efektivitou štátnej prevádzky, rýchlou administratívou, dostupnosťou kvalifikovanej pracovnej sily a ďalších oblastí. Odpovedzme si na otázky, ako by štát a proces digitalizácie mal smerovať, ak má Slovensko naozaj hrať v niečom prím.

Diskutujúci: Veronika Remišová (podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR), Ronald Blaško (AmCham), Radoslav Danilák (Tachyum), Mário Lelovský (Republiková únia zamestnávateľov), Anna Záhorčáková (DITEC)

VIDEOZÁZNAM
Prihláste sa na ITAPA Health&Care 2025

Mário Lelovský

ITAS
Je nielen prvým viceprezidentom ITAS, ale zároveň aj prvým viceprezidentom Republikovej únie zamestnávateľov a predsedom Digitálnej koalície – Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania SR. V roku 1988 ukončil štúdium Elektrotechnickej fakulty Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, odbor kybernetika a riadiaca technika. V rokoch 1991 až 2013 viedol firmy skupiny BaSys, distribútora prémiovej spotrebnej elektroniky na Slovensku a v Českej republike. Od roku 2000 podniká v oblasti riadiacich systémov inteligentných (SMART) objektov a jeho firma Media Control zabezpečuje integrované projektovanie, komplexnú realizáciu ako aj servis technických zariadení inteligentných budov. Je autorom a investorom projektu Prvý d…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Anna Záhorčáková

DITEC
Anna Záhorčáková pôsobí v spoločnosti DITEC od roku 2010. Posledných sedem rokov zastáva funkciu obchodnej riaditeľky. Jej úlohou je rozvíjať biznisové a marketingové aktivity spoločnosti. V oblasti informačných technológií pôsobí od roku 1986, po absolovaní štúdia v odbore Automatizované systémy riadenia na Fakulte ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre nastúpila na pozíciu analytičky-programátorky. V súčasnosti je predsedníčkou predstavenstva akciovej spoločnosti D. Trust Certifikačná autorita, zaoberajúcej sa poskytovaním akreditovaných certifikačných služieb (vydavávanie kvalifikovaných certifikátov a časových pečiatok). Medzi obchodné prípady, ktoré ju posunuli dopredu kariérne aj ľudsky, patrí Portál…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Veronika Remišová

Za ľudí
Od roku 2020 bola podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Medzi rokmi 2016 - 2020 pôsobila ako poslankyňa Národnej rady. Predtým bola komunálna poslankyňa mestskej časti Bratislava - Staré Mesto a prednášala na viacerých slovenských univerzitách - na Fakulte sociálnych a ekonomických vied a Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a Katolíckej univerzite v Ružomberku. Medzi rokmi 2004 a 2013 bola členkou Európskej komisie. Vyštudovala ako ArtD. na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Ďalšie vzdelanie absolvovala na Higher Education Cert - University of Cambridge, M.A. - Centre Européen de Recherches Internationales et Stratégiques v Bruseli a Université de Paris…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Radoslav Danilák

Tachyum
Dr. Radoslav Danilák je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Tachyum poskytujúcej transformačné polovodičové riešenia, ktoré umožňujú dosahovať najvyššiu rýchlosť, energetickú účinnosť a najnižšie náklady v odvetví a zároveň umožňujú dátovým centrám prekročiť kapacitu ľudského mozgu. Danilák má vyše 25 rokov skúseností v elektronickom priemysle a viac než 100 patentov pre najmodernejšie čipové a spracovateľské systémy. Pôsobí ako poradca v Rade vlády SR pre vedu, techniku a inovácie. Je tiež členom Poradného panelu pre technické výpočty spoločnosti IDC, Rady pre technológiu Forbes, prispievateľom spoločnosti TechTarget a členom IEEE.  
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Ronald Blaško

Americká obchodná komora na Slovensku
Ronald Blaško získal inžiniersky titul v odbore prevádzka a ekonomika leteckej dopravy (Žilinská univerzita, Slovensko) a ukončil postgraduálny program medzinárodnej ekonómie na Kiel Institute for World Economics v Nemecku. Má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti financií, poradenstva, poisťovníctva, sektora verejných financií, európskych jadrových záležitostí a oblasti riadenia rizík v energetickom sektore. Počas svojho medzinárodného pôsobenia pôsobil ako zástupca Slovenských elektrární vo Foratom (Brusel, Belgicko). Bol viceprezidentom organizácie Globsec a od roku 2018 pôsobí ako výkonný riaditeľ Americkej obchodnej komory na Slovensku.  
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Odporúčaní spíkri

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným