DISKUSIA: Prečo potrebujeme funkčný a konkurencieschopný digitálny štát?
Diskusie o líderstve strácajú zmysel, pokiaľ štát svojím fungovaním a legislatívnym nastavením nevytvára dostatočne vhodné prostredie pre naplnenie týchto ambícií, ale vo svojej podstate aj kladie prekážky. Aké postupy a opatrenia potrebujeme aplikovať do praxe, aby sa mohlo Slovensko zaradiť medzi svetovú špičku? Bude stav súčasného verejného sektora v budúcnosti oporou, alebo skôr brzdou pre úsilie niečo zmeniť? Pozrime sa na to očami tých krajín, ktorých činnosť a podnikanie je výrazne uľahčované efektivitou štátnej prevádzky, rýchlou administratívou, dostupnosťou kvalifikovanej pracovnej sily a ďalších oblastí. Odpovedzme si na otázky, ako by štát a proces digitalizácie mal smerovať, ak má Slovensko naozaj hrať v niečom prím.
Diskutujúci: Veronika Remišová (podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR), Ronald Blaško (AmCham), Radoslav Danilák (Tachyum), Mário Lelovský (Republiková únia zamestnávateľov), Anna Záhorčáková (DITEC)
VIDEOZÁZNAM
Diskutujúci: Veronika Remišová (podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR), Ronald Blaško (AmCham), Radoslav Danilák (Tachyum), Mário Lelovský (Republiková únia zamestnávateľov), Anna Záhorčáková (DITEC)
VIDEOZÁZNAM
Prihláste sa na Jesenná ITAPA 2024
Mário Lelovský
Je nielen prvým viceprezidentom ITAS, ale zároveň aj prvým viceprezidentom Republikovej únie zamestnávateľov a predsedom Digitálnej koalície – Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania SR.
V roku 1988 ukončil štúdium Elektrotechnickej fakulty Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, odbor kybernetika a riadiaca technika. V rokoch 1991 až 2013 viedol firmy skupiny BaSys, distribútora prémiovej spotrebnej elektroniky na Slovensku a v Českej republike.
Od roku 2000 podniká v oblasti riadiacich systémov inteligentných (SMART) objektov a jeho firma Media Control zabezpečuje integrované projektovanie, komplexnú realizáciu ako aj servis technických zariadení inteligentných budov. Je autorom a investorom projektu Prvý d…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Anna Záhorčáková
Anna Záhorčáková pôsobí v spoločnosti DITEC od roku 2010. Posledných sedem rokov zastáva funkciu obchodnej riaditeľky. Jej úlohou je rozvíjať biznisové a marketingové aktivity spoločnosti. V oblasti informačných technológií pôsobí od roku 1986, po absolovaní štúdia v odbore Automatizované systémy riadenia na Fakulte ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre nastúpila na pozíciu analytičky-programátorky. V súčasnosti je predsedníčkou predstavenstva akciovej spoločnosti D. Trust Certifikačná autorita, zaoberajúcej sa poskytovaním akreditovaných certifikačných služieb (vydavávanie kvalifikovaných certifikátov a časových pečiatok). Medzi obchodné prípady, ktoré ju posunuli dopredu kariérne aj ľudsky, patrí Portál…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Veronika Remišová
Od roku 2020 bola podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Medzi rokmi 2016 - 2020 pôsobila ako poslankyňa Národnej rady. Predtým bola komunálna poslankyňa mestskej časti Bratislava - Staré Mesto a prednášala na viacerých slovenských univerzitách - na Fakulte sociálnych a ekonomických vied a Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a Katolíckej univerzite v Ružomberku. Medzi rokmi 2004 a 2013 bola členkou Európskej komisie.
Vyštudovala ako ArtD. na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Ďalšie vzdelanie absolvovala na Higher Education Cert - University of Cambridge, M.A. - Centre Européen de Recherches Internationales et Stratégiques v Bruseli a Université de Paris…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Radoslav Danilák
Dr. Radoslav Danilák je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Tachyum poskytujúcej transformačné polovodičové riešenia, ktoré umožňujú dosahovať najvyššiu rýchlosť, energetickú účinnosť a najnižšie náklady v odvetví a zároveň umožňujú dátovým centrám prekročiť kapacitu ľudského mozgu. Danilák má vyše 25 rokov skúseností v elektronickom priemysle a viac než 100 patentov pre najmodernejšie čipové a spracovateľské systémy. Pôsobí ako poradca v Rade vlády SR pre vedu, techniku a inovácie. Je tiež členom Poradného panelu pre technické výpočty spoločnosti IDC, Rady pre technológiu Forbes, prispievateľom spoločnosti TechTarget a členom IEEE.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Ronald Blaško
Ronald Blaško získal inžiniersky titul v odbore prevádzka a ekonomika leteckej dopravy (Žilinská univerzita, Slovensko) a ukončil postgraduálny program medzinárodnej ekonómie na Kiel Institute for World Economics v Nemecku.
Má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti financií, poradenstva, poisťovníctva, sektora verejných financií, európskych jadrových záležitostí a oblasti riadenia rizík v energetickom sektore. Počas svojho medzinárodného pôsobenia pôsobil ako zástupca Slovenských elektrární vo Foratom (Brusel, Belgicko).
Bol viceprezidentom organizácie Globsec a od roku 2018 pôsobí ako výkonný riaditeľ Americkej obchodnej komory na Slovensku.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi