DISKUSIA "Dá sa navrhnúť „nehacknuteľná“ infraštruktúra?"
Prihláste sa na Jesenná ITAPA 2024
Ivan Makatura
Generálny riaditeľ Kompetenčného a certifikačného centra kybernetickej bezpečnosti, člen správnej rady Európskeho centra odvetvových, technologických a výskumných kompetencií, súdny znalec v odbore bezpečnosť a ochrana informačných systémov, certifikovaný audítor kybernetickej bezpečnosti, certifikovaný manažér kybernetickej bezpečnosti a lead audítor systémov riadenia informačnej bezpečnosti. Aktívne participuje na príprave legislatívy a technických noriem, okrem iného aj ako člen technickej komisie ISO/IEC. V IT odvetví pracuje viac ako 30 rokov.
Vyštudoval odbory výpočtová technika a aplikovaná informatika na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. Neskôr absolvoval postgraduálne štúdium na Znalecko…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Milan Pikula
Milan mal to šťastie, že premenu spoločnosti z papierovej na informačnú nevidel len zhora, ale priamo sa jej zúčastnil. V oblastiach ako sú kyberbezpečnosť, vývoj softvéru, Unix/Linux a siete sa pohybuje už 30 rokov. V súčasnosti vedie SK-CERT, národnú jednotku na riešenie kybernetických bezpečnostných incidentov. Jeho najobľúbenejšie témy sú technické: nízkoúrovňové programovanie, penetračné testovanie, analýza malvéru, budovanie CSIRT spôsobilostí, troubleshooting. Bol spoluautorom viacerých projektov vrátane bezpečnostného frameworku v jadre OS Linux či TCP/IP stacku v Z80 assembleri. Vo voľnom čase učí na Fakulte informatiky a informačných technológií STU predmety o binárnych zraniteľnostiach a forenznej analýze. Má certifikáciu CISS…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Peter Pištek
Peter je výskumník v oblasti informačnej bezpečnosti.
Vzdelanie získal na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, kde po dokončení doktorandského štúdia pôsobil ako výskumník, pedagóg aj prodekan. Od roku 2020 pôsobí v Kempelenovom inštitúte inteligentných technológií ako Senior researcher, kde rozvíja oblasť informačnej bezpečnosti so zameraním na digitálnu forenznú analýzu, phishing a detekciu anomálií vo vysokorýchlostných počítačových sieťach. Je držiteľom medzinárodných certifikátov CISA a CISM.
Aktívne vedie a pracuje na inovačných priemyselných projektoch v spolupráci s firmami. Je tiež riešiteľom viacerých európskych projektov.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Ondrej Ciz
Ondrej pôsobí v oblasti manažmentu, bezpečnosti, sietí a dátových centier už viac ako 16 rokov. Všetko čo robí je príležitosťou budovať vzťahy nielen s partnermi a zákazníkmi, ale aj vzťahy v rámci tímu. Komunikácia s ľuďmi ho veľmi baví a vždy sa snaží byť v tejto oblasti maximálne profesionálny, chce, aby najmä zákazníci zo strany predajcu cítili podporu a najmä dôveru. Je otvorený novým smerom a možnostiam, ktoré môžu nielen jeho, ale najmä kolektív posunúť k vyššej efektivite a ešte vyššej profesionalite. Na začiatku pracoval ako člen tímu, potom prešiel na pozíciu manažéra tohto tímu.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi