Diskusia "Profesionálna opatrovateľská služba v teréne"
Prihláste sa na Jesenná ITAPA 2024
František Drozd
Vzdelanie získal na Katolíckej univerzite v Ružomberku v roku 2007 v odbore sociálna práca. Študoval a neskôr aj vyučoval na Katolíckej univerzite v Lubline. Od roku 2006 sa profesne venuje práci s dysfunkčnými rodinami v občianskom združení Familiaris vo Svite, kde pôsobí ako štatutár združenia. Ako akreditovaný sociálny poradca poskytuje špecializované sociálne poradenstvo marginalizovaným rodinám a segregovaným komunitám. Je neverejným poskytovateľom a riaditeľom terénnej opatrovateľskej služby v Prešovskom kraji, členom asociácie sociálnych poradcov a supervízorov, členom Slovenskej komory sociálnych pracovníkov a asistentov sociálnej práce, členom Rady vlády pre rodinu a demografický vývoj SR. Externe pôsobí ako vysokoškolský pedagó…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Dana Grafiková
Viac ako 40 rokov pracuje v pomáhajúcich profesiách sanitár a opatrovateľ v niekoľkých sociálnych zariadeniach; v terénnej opatrovateľskej službe; na internom a paliatívnom oddelení Národného onkologického ústavu. Popri hlavnej práci vykonávala roky aj osobnú asistenciu. Ako opatrovateľka v zahraničí pracovala v rodinách, v 2007 - 2011 v Nemecku a od roku 2012 do roku 2020 v Rakúsku. Od roku 2020 pracuje v Bratislave v sociálnych zariadeniach, na oddelení neurochirurgie v neurorehabilitáčnej nemocnici. V súčasnosti pracuje na neonatologickej JIS. Od r. 2020 je predsedníčka OZ Komory opatrovateliek Slovenska.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Marián Habovčík
Mgr. Marian Habovčík je starostom obce Lenka od roku 2002, počas jeho pôsobenia vo funkcii starostu obce zastával viacero ďalších funkcií. Desať rokov predsedal Združeniu obcí Mikroregiónu pri Slanej. V súčasnosti predsedá rade Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu okresu Rimavská Sobota, uvedené združenie zastupuje aj v rade Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). V rámci rady ZMOS je členom a podpredsedom sekcie sociálnych vecí a členom sekcie marginalizovaných rómskych komunít pri rade rady ZMOS, členom rady ZMOS od roku 2014. Intenzívne sa podieľa na tvorbe Integrovanej územnej stratégii Strategicko-plánovacieho regiónu Rimavská Sobota – Revúca. Je členom rady partnerstva pri Banskobystrickom samosprávnom kraji. Má skúsenosti s …
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Mária Chorváthová
Po skončení štúdia špeciálnej pedagogiky na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave začala pracovať v Združení na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím, kde pôsobila v dennom rehabilitačnom stredisku pre dospelých mladých ľudí s mentálnym postihnutím a tiež na ústredí združenia, kde mala možnosť spolupodieľať sa realizácii viacerých projektov zameraných na integráciu osôb s mentálnym postihnutím do bežného života. Venovala sa tiež lektorskej činnosti pre pracovníkov sociálnych zariadení určených pre osoby s mentálnym postihnutím. Viedla skupiny sebaobhajcov, robila osobnú asistenciu a pripravovala občanov s postihnutím pre prácu v chránených dielňach a pripravovala klientov pre život v podporovanom bývaní. Ďalšia časť jej p…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi