Staňte sa partnerom

DISKUSIA "Regulácia AI"

/ Diskusia
Prihláste sa na ITAPA Health&Care 2025

Michal Číž

SAPIE
Má viac ako 10-ročné skúsenosti s prácou v štátnej správe a mimovládnom sektore. Aktuálne je jeho poslaním v rámci SAPIE realizovať a rozvíjať projekty so zameraním na presadzovanie inovačných a digitálnych politík a stratégií, budovanie inovačného ekosystému a podporu malých a stredných podnikov pri zavádzaní digitálnych a inovačných riešení. Okrem iného je zodpovený za implementáciu projektu HOPERO, ktoré je európskym centrom digitálnych inovácií. HOPERO prostredníctvom svojich služieb pomáha malým a stredným podnikom a verejným inštitúciám zavádzať digitálne riešenia, a to najmä s využitím nástrojov umelej inteligencie.  V minulosti pracoval na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, kde bol zodpovedný za…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Tomáš Jucha

AISlovakIA
Tomáš Jucha je zodpovedný za manažment a vecné smerovania výboru AmCham pre zdravotníctvo. Zároveň pôsobí ako súčasť teamu AmCham, ktorý zastrešuje digitálne politiky, potreby a aspekty digitálnej transformácie Slovenska a jeho ekonomiky, ktoré členovia AmCham považujú za dôležité. Pred súčasným povolaním pôsobil takmer 4 roky na ministerstve zodpovednom za informatizáciu spoločnosti, kde viedol tím zastrešujúci tvorbu národných a medzinárodných digitálnych politík, podporu a rozvoj umelej inteligencie na Slovensku ako aj rozvoj digitálnych zručností. Zastupoval MIRRI SR v Národnej koalícii pre digitálne zručnosti a pracovné miesta a v platforme slovak.AI, ako aj v jej nástupníckej organizácii AIslovakIA. Rád prepája rôzne záujmy a spája…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Juraj Čorba

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky
Juraj Čorba pracuje od roku 2021 na Sekcii digitálnej agendy MIRRI SR (agenda umelej inteligencie). Bývalý zástupca SR pred súdmi EÚ a advokát. Autor scenára experimentálnej grafickej novely pojednávajúcej o morálnych a profesijných výzvach spojených s nástupom umelej inteligencie (Všetky tie svety, 2019).          
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Matúš Mesarčík

KINIT
Matúš Mesarčík je špecialista na Etiku a právo v Kempelenovom inštitúte inteligentných technológií a odborný asistent na Ústave práva informačných technológií a práva duševného vlastníctva, Právnickej fakulty, Univerzity Komenského v Bratislave. Venuje sa otázkam regulácie umelej inteligencie, ochrany osobných údajov a súkromia a kybernetickej bezpečnosti. V týchto oblastiach radí primárne orgánom verejnej moci.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným