Prihláste sa na Jesenná ITAPA 2024
Mária Dušinská
Má tridsaťročné skúsenosti v oblasti životného prostredia a zdravia, hodnotenia rizík, molekulárnej, bunkovej a genetickej toxikológie, molekulárnej epidemiológie, biomonitoringu, biomarkerov a poškodenia a opravy DNA. Je hosťujúcou profesorkou na Univerzite v Oslo. V rokoch 1997-2017 tiež vyučovala na Univerzite Komenského v Bratislave. Do roku 2023 bola vedúcou laboratória zdravotných účinkov na NILU. Do roku 2006 viedla Oddelenie experimentálnej genetiky Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave (OECD GLP). V rokoch 2005 - 2006 pôsobila ako národná expertka v Európskej komisii DG RTD Health, Brusel. V rokoch 2008 - 2009 bola členkou poradnej skupiny 7. rámcového programu (životné prostredie, zmena klímy). Koordinátorka projekto…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Mihaela Roxana Cimpan
Profesorka Mihaela Roxana Cimpan je vedúca Biomateriálového klastru a skupiny NanoSafety & NanoMedicine na Katedre klinickej stomatológie, Lekárskej fakulty Univerzity v Bergene (UiB).
Výskumná činnosť profesorky M.Cimpan zahŕňa nanobezpečnosť, nanotoxicitu, nanomedicínu a testovanie biokompatibility biomateriálov používaných v medicíne a stomatológii, so zvláštnym dôrazom na vývoj nových metodík pre hodnotenie nebezpečenstva a rizika nanomateriálov a pokročilých (bio)materiálov. Cieľom je prispieť k rozvoju bezpečnejších a udržateľnejších nano- a pokročilých (bio)materiálov. Prof. Cimpan založila odbor Nanotoxicita a Nanobezpečnosť ako výskumný odbor na UiB.
Prof. Cimpan bola členkou Národnej referenčnej skupiny pre nano- a pokročilé …
Zobraziť viac informácií o spíkrovi