Staňte sa partnerom

DISKUSIA "Bio a nanomateriály v zdravotnej starostlivosti"

/ Prednáška
Prihláste sa na ITAPA Health&Care 2025

Mihaela Roxana Cimpan

Katedra klinickej stomatológie Lekárskej fakulty Univerzity v Bergene
Profesorka Mihaela Roxana Cimpan je vedúca Biomateriálového klastru a skupiny NanoSafety & NanoMedicine na Katedre klinickej stomatológie, Lekárskej fakulty Univerzity v Bergene (UiB). Výskumná činnosť profesorky M.Cimpan zahŕňa nanobezpečnosť, nanotoxicitu, nanomedicínu a testovanie biokompatibility biomateriálov používaných v medicíne a stomatológii, so zvláštnym dôrazom na vývoj nových metodík pre hodnotenie nebezpečenstva a rizika nanomateriálov a pokročilých (bio)materiálov. Cieľom je prispieť k rozvoju bezpečnejších a udržateľnejších nano- a pokročilých (bio)materiálov. Prof. Cimpan založila odbor Nanotoxicita a Nanobezpečnosť ako výskumný odbor na UiB. Prof. Cimpan bola členkou Národnej referenčnej skupiny pre nano- a pokročilé …
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Ivan Rios Mondragon

Univerzita v Bergene
Ivan Rios-Mondragon je vedec a výskumník na Univerzite v Bergene v Nórsku, kde sa vo svojom výskume zameriava na nano-biomateriály a vývoj pokročilých in vitro modelov na štúdium interakcií nanomateriálov s biologickými systémami.  Ivan Rios Mondragon získal titul v odbore biotechnologického inžinierstva z Národného polytechnického inštitútu v Mexiku a magisterský titul v odbore molekulárneho bioinžinierstva z Technickej univerzity v Drážďanoch v Nemecku. PhD. získal na Univerzite v Bergene v Nórsku, kde sa zameral na medzibunkovú komunikáciu v zdravých a chorých tkanivách, s využitím mikro- a nanotechnológií. Jeho práca zahŕňa hodnotenie terapeutického a toxického potenciálu nanomateriálov. Tiež sa venuje aplikácii nanodiamantových f…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Oliver Štrbák

Jesseniova lekárska fakulta, Martinské centrum pre biomedicínu
Oliver Štrbák je absolventom Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia pôsobil na viacerých vedecko-výskumných pracoviskách v akademickom aj súkromnom sektore, doma i v zahraničí. V minulosti získal štipendium Marie-Curie a v súčasnosti vedie Laboratórium metabolomiky v Martinskom centre pre biomedicínu ako súčasť štipendia pre excelentných výskumníkov financovaného z Plánu obnovy a odolnosti SR. V roku 2016 mu bola spolu s kolegami udelená cena Slovenskej akadémie vied (SAV) za výskum v oblasti magnetickej rezonancie. K jeho dlhodobým vedeckým záujmom patria aj magnetické nanočastice a ich využitie v biomedicínskych aplikáciách. V súčasnosti sa zameriava na výskum patologickej akumu…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Odporúčaní spíkri

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným