Staňte sa partnerom

DISKUSIA "Monitorovanie životného prostredia a jeho vplyv na zdravie"

/ Prednáška
Prihláste sa na ITAPA Health&Care 2025

Mária Dušinská

NILU Climate and Environmental Research Institute
Má tridsaťročné skúsenosti v oblasti životného prostredia a zdravia, hodnotenia rizík, molekulárnej, bunkovej a genetickej toxikológie, molekulárnej epidemiológie, biomonitoringu, biomarkerov a poškodenia a opravy DNA. Je hosťujúcou profesorkou na Univerzite v Oslo. V rokoch 1997-2017 tiež vyučovala na Univerzite Komenského v Bratislave. Do roku 2023 bola vedúcou laboratória zdravotných účinkov na NILU. Do roku 2006 viedla Oddelenie experimentálnej genetiky Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave (OECD GLP). V rokoch 2005 - 2006 pôsobila ako národná expertka v Európskej komisii DG RTD Health, Brusel. V rokoch 2008 - 2009 bola členkou poradnej skupiny 7. rámcového programu (životné prostredie, zmena klímy). Koordinátorka projekto…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Erika Halašová

Jesseniova lekárska fakulta v Martine
Je absolventkou prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave, odbor genetika a molekulárna biológia. Jej profesijný život je pevne spätý s Jesseniovou lekárskou fakultou UK v Martine, na ktorej pôsobí ako riaditeľka Martinského centra pre biomedicínu. Vo svojej vedecko-výskumnej práci sa venuje štúdiu genetických a molekulárno-biologických aspektov onkologických ochorení. Špecializuje sa na identifikáciu nových biomarkerov súvisiacich so zvýšeným rizikom vzniku malignity, biomarkerov pre včasnú diagnostiku ako aj predikciu vývoja ochorenia. Je autorkou a spoluautorkou 204 vedeckých publikácií (HI-18). Počas svojej profesionálnej kariéry bola zodpovednou riešiteľkou 4 projektov financovaných zo štrukturálnych fondov EÚ, 2 projektov APVV, 2 pro…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Sivakumar Murugadoss

NILU Climate and Environmental Research Institute
Dr. Sivakumar Murugadoss, vedec z NILU Climate and Environmental Research Institute v Nórsku, sa špecializuje na in vitro toxikológiu a chemickú bezpečnosť. Získal doktorát z biomedicínskych vied na KU Leuven a skúmal vplyv umelých nanomateriálov na zdravie prostredníctvom bunkových kultúr in vitro a zvieracích modelov. Jeho predchádzajúca práca v Sciensano a KU Leuven zahŕňala príspevky k európskym projektom Horizont 2020, ako sú ALTERNATIVE a RISKGONE, kde vyvinul cesty nepriaznivého výsledku (AOPs) a integrované prístupy k testovaniu a hodnoteniu (IATA) pre kardiotoxicitu a nanobezpečnosť. Jeho súčasný výskum sa zameriava na pokrok v hodnotení rizík a testovacích metódach, ktoré sa nevykonávajú na zvieratách, na regulačné použitie a n…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Odporúčaní spíkri

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným