Milan Polášek
Narodil sa 20.09.1967 v Martine. Po skončení školy nastúpil na pozíciu asistenta vývojových pracovníkov vo VÚZ Bratislava. Spolupracoval, návrhy HW a SW riešení na robotizovaných pracovísk a zváracích automatov, pre spoločnosti SES Tlmače Desta. V roku 1988 nastúpil do BEZ Bratislava na pozíciou technika PC oddelenia, kde sa podieľal na kompletovaní prvých PC v Československu. Do HTC nastúpil v roku 1990, kde pokračoval v pozícií technika PC. Od roku 1992 pracoval v spoločnosti SOVA v implementačno - návrhárskom tíme pre LAN, CAD a elektronická archivácia CAD dokumentácie. Realizoval projekty pre Nafta Gbely, Alufinal, Ostroj Opava a rôzne projekčné kancelária. V roku 1997 sa spolupodieľal na založení spoločnosti DMA Systems. V pozícií vedúceho technického oddelenia začal budovať spoločnosť zameranú na správu dokumentov (DMS). V pozícií Technického riaditeľa realizoval EDMS v spoločnosti Eurotel Bratislava. Od roku 2000 je riaditeľom spoločnosti, ktorá v tomto období zrealizovala projekty EDMS pre Orange Slovensko, Úrad pre štátnu službu, Česká Pojišťovna Praha. V rámci spoločnosti bol tvorcom riešenia pre Spisový poriadok, ktorý dnes ma DMA Systems realizované implementácie v Volkswagen Bratislava, Úrad vlády SR, Microsoft Slovensko, Orange Slovensko a ďalšie.
V roku 2003 bolo DMA Systems zaintegrované spoločnosti Datalan, a.s. a v súčastnosti pôsobí na pozícií Senior konzultant pre ECM a Spisový poriadok, kde vedie ľudí pôvodného DMA Systems.
V roku 2003 bolo DMA Systems zaintegrované spoločnosti Datalan, a.s. a v súčastnosti pôsobí na pozícií Senior konzultant pre ECM a Spisový poriadok, kde vedie ľudí pôvodného DMA Systems.
Prihláste sa na Jesenná ITAPA 2024
-
Spisový poriadok a Enterprise Content Management - základ eGovernmentu
Korešpondencia, interné a papierové dokumenty, tie všetky zamestnávajú väčšinu pracovníkov či už v súkromných firmách alebo v štátnej správe a na úradoch. Každý takýto dokument obsahuje správu, informáciu, ktorá môže byť nielen dôležitá pre adresáta, ale aj zákonom vyžadovaná, a sledovaná tiež z časového hľadiska. Z týchto dôvodov je potrebné, aby dôležité informácie v dokumentoch boli chránené, a takisto boli zákonom zabezpečené či už kvôli občanovi, zamestnancovi alebo ako duševné vlastníctvo. Preto bol vydaný zákon č. 395/2003 Z.z. o Spisovom poriadku. V dnešnej dobe nevznikajú dokumenty len v papierovej forme, ale zdrojom vzniku sa stali tiež počítače. To bol dôvodu na vytvorenie Spisového poriadku pre automatizované systémy. Tento poriadok je premietnutý do programového produktu Registratúrna kniha od spoločnosti Datalan, a.s., ktorý zjednodušuje manipuláciu s dokumentmi v organizáciach. Tento overený produkt je možné rozšíriť o správu obsahu a riadenie elektronických dokumentov, čo je vlastne voľný preklad pojmu Enterpise Content Management - ECM. Pomocou tohto riešenia je možné minimalizovať pohyb papierových dokumentov a ľudí prichádzajúcimi do styku s týmito dokumentami. Predmetom prezentácie je objasnenie mechanizmu fungovania tohto produktu a jeho prínos pre štátnu správu.