Elektronický podpis a jeho použitie - mýty a realita
V súčasnosti sa čoraz častejšie diskutuje o elektronickom podpise a jeho potrebnosti pre budovanie eGovernmentu. Mnohokrát sa objavujú názory, že práve elektronický podpis je brzdou eGovernmentu.
Cieľom príspevku je analyzovať požiadavky eGovernmentu z hľadiska procesov a požiadaviek na elektronickú formu výkonu verejnej správy. Následne sa analyzujú možnosti riešenia a ako jedna z možností je analyzovaná aj elektronický podpis. Samostatná časť príspevku sa venuje „mýtom“ o elektronickom podpise a názoru na skutočný stav a podstatu týchto „mýtov“.
Prihláste sa na ITAPA Health&Care 2025
Pavol Frič
Viceprezident IT Asociácie Slovenska pre eGovernment. V roku 1986 končil vysokoškolské štúdium na Katedre počítačov Elektrotechnickej fakulty SVŠT v Bratislave. Po skončení štúdií ostal pracovať na vysokej škole a v roku 1995 obhájil kandidátsku dizertačnú prácu v oblasti umelej inteligencie. Vybudoval viacero nových predmetov a aktívne prednášal v oblasti umelej inteligencie a softvérového inžinierstva. V roku 1995 sa začal plne venovať práci v spoločnosti DITEC. Pôsobil ako riaditeľ Divízie informačných systémov. V roku 2000 bol menovaný do pozície viceprezidenta pre stratégiu. V tejto pozícii riadi rozvojové projekty spoločnosti a koordinuje súčinnosť dcérskych spoločností. Jeho hlavnými oblasťami záujmu je elektronický obchod, e-go…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi