Staňte sa partnerom

Zoznámte sa s revolúciou v medicíne. Na 15. ročník medzinárodnej konferencie ITAPA príde známy vedec Pieter Cullis

Bratislava, 3. november 2016 – V krátkej dobe nás čaká výrazné predĺženie života a menej chorôb. Súčasná medicína sa totiž pripravuje na najväčšiu revolúciu od svojho vzniku. Môžu za to nové technológie – na génovej úrovni budeme diagnostikovaní rýchlym, nákladovo efektívnym spôsobom, ktorý zabezpečí inteligentné spracovanie obrovského množstva našich vlastných dát.

-Výročný jesenný kongres ITAPA prináša desiatky inšpiratívnych zahraničných aj domácich spíkrov, lídrov a manažérov zo súkromného, verejného i neziskového sektora, IT  a akademickej obce
-Ukážu vám svet digitálnych technológií tak, ako ste ho dodnes ešte nevnímali
-Ťahákom bude dátová revolúcia v medicíne, v Bratislave tak prvýkrát vystúpi aj Pieter Cullis z Kanady, ktorý sa na špičkovej úrovni zaoberá personalizovanou medicínou a je autorom bestselleru na túto tému
-Jednoznačne hovorí: „Medicína sa úplne zmení – pre pacientov aj lekárov“
-Ako? Svoje výskumy prezentuje v pondelok 14. novembra na kongrese ITAPA


Idete k lekárovi, cítite sa dobre. Odoberie vám vzorky vašich telesných tekutín. A vzápätí vám odhalí chorobu - ešte skôr, ako sa vôbec objavia jej prvé symptómy. Na vašu aktuálnu diagnózu dostanete liek, ktorý bude spoľahlivo „šitý“ len pre vás. Ten odstráni počiatok vašej choroby a vylieči vás so žiadnymi alebo minimálnymi vedľajšími účinkami. Lekár vám tiež povie, aká ďalšia choroba vám hrozí v blízkej, ale aj ďalekej budúcnosti a čo s ňou máte robiť už teraz. Dozviete sa, či je vaše stravovanie pre vás optimálne, či ho máte zmeniť a ako. Budete jasne vedieť, ktoré lieky budú presne pre vás užitočné a ktoré vám nepomôžu. Bude to koniec pokusom a omylom, ktoré sú bežné v súčasnej medicíne.

To nám ale stále nestačí. My sa nechceme len vyliečiť, chceme zastaviť starnutie. Chceme si preprogramovať naše gény a DNA tak, aby sa naše telo so všetkými orgánmi obnovilo. Zdá sa vám to neuveriteľné? Nie. Je to realita blízkej budúcnosti, kde rakovina bude menším problémom ako je dnes astma či ekzém. Dokazujú to výskumy svetoznámeho vedca Pietra Cullisa, autora rešpektovaného bestselleru Personalized Medicine Revolution, no predovšetkým špičkového odborníka na oblasť personalizovanej medicíny a riaditeľa Inštitútu lekárskych vied Univerzity v Britskej Kolumbii. „Dnes sa ľudia liečia až vtedy, keď sú chorí a neraz už býva neskoro. O päť či desať rokov bude dominovať preventívna medicína. Ľudia tak budú žiť dlhšie,“ hovorí Pieter Cullis a dodáva, že zdravotná starostlivosť sa vďaka personalizovanej medicíne čoskoro zásadne zmení. Prvýkrát totiž máme vďaka digitalizácii reálne nástroje, ako pochopiť, čo sa deje v našom tele. 

A to aj smerom k liečbe. Faktom totiž je, že v súčasnosti terapia nie je prispôsobená človeku osobitne, a to i napriek tomu, že každý z nás je iný. Jednému nasadená liečba zaberie, inému absolútne nepomôže, tretiemu až ublíži. Avšak dnes sa nachádzame v počiatočnej fáze zásadnej revolúcie v medicíne. Tá nielen dokáže predpovedať nemoc ešte skôr, ako sa objavia príznaky, ale zavedie i to, že sa prestanú využívať rovnaké lieky na tú istú chorobu.

Vy máte jedinečnú možnosť vypočuť si výsledky práce Pietra Cullisa a zoznámiť sa s ním. Uznávaný vedec totiž vystúpi na Slovensku vôbec prvýkrát, a to na medzinárodnom kongrese ITAPA v dňoch 14. a 15. novembra 2016 v bratislavskom hoteli Crowne Plaza. Práve tam bude nielen on, ale aj množstvo ďalších odborníkov hovoriť, akým smerom sa bude uberať diagnostika a liečba ochorení v najbližších rokoch.

Kto je Dr. Pieter Cullis, Ph.D.: Riaditeľ Inštitútu lekárskych vied (Life Sciences Institute) Univerzity v Britskej Kolumbii, profesor Ústavu biochémie a molekulárnej biológie, riaditeľ výskumnej skupiny zameranej na nanomedicínu (NanoMedicines Research Group) pri Univerzite v Britskej Kolumbii. Práca jeho tímu podstatne prispela k vývoju troch liekov, ktoré boli schválené regulačnými orgánmi v Spojených štátoch a Európe pre liečbu rakoviny a jej komplikácií. Pieter Cullis spoluzaložil desať biotechnologických spoločností, publikoval viac ako 300 vedeckých článkov a je vynálezcom viac ako 60 patentov. V roku 2012 založil v Britskej Kolumbii Iniciatívu personalizovanej medicíny (Perosnalized Medicine Initiative), ktorá implementovala 10 projektov, ktorých cieľom je zaviesť personalizovanú medicínu do klinickej praxe v kanadskej provincii Britská Kolumbia. Pieter Cullis získal rad ocenení - v roku 2004 bol zvolený za člena Kráľovskej spoločnosti v Kanade. V roku 2011 získal Galénovu cenu – cenu kanadského premiéra za úspechy v oblasti farmaceutického výskumu a vývoja. V roku 2015 Pieter Cullis publikoval knihu Revolúcia personalizovanej medicíny: Ako sa diagnostika a liečba ochorení čoskoro navždy zmenia.
 
Viac informácií, program a registrácia: www.itapa.sk
Bezplatná akreditácia pre médiá (do 11. novembra 2016) TU
Otázky: media@itapa.sk

Medzinárodný kongres ITAPA 2016 sa koná pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie, podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho a Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Prihláste sa na ITAPA Health&Care 2025
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies