Prihláste sa na ITAPA Health&Care 2025
Gabriel Fedorko
Fedorko má dlhoročné skúsenosti v oblasti rozvoja IT priemyslu na Slovensku a obchodu so softvérom pre štát a verejnú správu. Zastupoval rôzne manažérske pozície v Poštovej banke, Microsofte či v DNS Slovensko. V roku 2019 bol menovaný za tajomníka IT Asociácie Slovenska (ITAS). Počas svojej kariéry venoval veľa energie do rozvoja moderného a inovatívneho IT pre zlepšenie biznisu firiem a koncových zákazníkov. Viedol tím, ktorý v roku 1998 realizoval prvý platobný príkaz na Slovensku v prostredí nastupujúceho internetového biznisu. Rozvíjal základy internetového biznisu v oblasti B2C a B2B. V Poštovej banke realizoval projekt mobilného bankovníctva v prostredí mobilného internetu na báze protokolu WAP, ktorý v tej dobe bol štvrtou európs…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Milan Ftáčnik
Od r. 1980 až doteraz pôsobí na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave ako vysokoškolský učiteľ, od r. 1989 ako docent. Odborne sa venuje spracovaniu obrazu a počítačovému videniu. Pôsobí na Katedre aplikovanej informatiky FMFI UK. V rokoch 1990 – 2002 pôsobil ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, v rokoch 1998-2002 ako minister školstva. V rokoch 2006-2010 bol starostom mestskej časti Bratislava-Petržalka, v rokoch 2010-2014 primátorom Bratislavy. Bol aj poslancom mestského a tiež krajského zastupiteľstva. Od roku 2015 je predsedom Slovenskej informatickej spoločnosti a členom Predsedníctva Rady európskych informatických spoločností. Je tiež členom Rady vlády pre digitalizáciu verejnej spr…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Ľubor Illek
Je jedným zo zakladateľov občianskeho združenia Slovensko.Digital, v ktorom pôsobí dodnes. Dlhodobo sa venuje dianiu v oblasti e-Governmentu, prioritne v témach riadenia údajov, elektronického podpisu, autorského práva, bezpečnosti, hodnotenia projektov e-Governmentu. Od roku 2003 je členom Slovenskej informatickej spoločnosti. V roku 2009 bol jedným zo zakladajúcich členov Spoločnosti pre otvorené informačné technológie, v ktorom sa venoval presadzovaniu ideí otvorenosti v tvorbe verejných politík, najmä v oblasti OpenData, otvorených štandardov a používaní slobodného softvéru.
Vyštudoval informatiku na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského. Dlhodobo pôsobil v spoločnosti Gordias v oblasti informačnej bezpečnosti. Od r…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Milan Ištván
Vyštudoval žurnalistiku v Bratislave a v Paríži. V rokoch 1998 až 2002 bol najmladším poslancom NR SR, venoval sa témam ako internet do škôl, liberalizácia telekomunikačného trhu, zákon o elektronickom podpise. Od roku 2002 sa v občianskom združení Partnerstvá pre prosperitu (PPP) venuje podpore informatizácie spoločnosti. Je členom Rady vlády SR pre digitalizáciu verejnej správy a jednotný digitálny trh a viacerých pracovných skupín venujúcich sa eGovernmentu, Broadbandu či implementácii fondov EÚ v digitálnej oblasti.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Rastislav Janota
Má viac ako 20 rokov skúseností s IT a telekomunikačným sektorom. Počas jeho profesionálnej kariéry zastával viaceré expertné a top manažérske pozície v oblasti ICT a kybernetickej bezpečnosti ako v súkromnej sfére tak v štátnej správe, ako na Slovensku tak v rôznych štátoch v zahraničí.
Od 1.9.2023 pôsobí ako špeciálny vyslanec NBÚ pre kybernetickú bezpečnosť na zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky vo Washington, D.C., USA.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Radoslav Repa
Radoslav Repa začal svoju profesionálnu kariéru v roku 2004 ako štátny zamestnanec na Úrade vlády SR. V pozícii riaditeľa odboru elektronických a sieťových služieb zodpovedal za bezproblémovú správu a prevádzku vládnej siete Govnet ale aj Ústredného portálu verejnej správy (dnes portál Slovensko.sk), ktorý pomáhal rozbehnúť. Od konca roka 2008 pôsobil na Ministerstve zahraničných vecí SR ako konzultant pre rozvoj rezortných IKT systémov a aj ako manažér pre štrukturálne a investičné fondy v oblasti IKT.
Od začiatku roka 2009 bol vyslaný na Stále zastúpenie SR pri EÚ v Bruseli ako digitálny a kybernetický atašé, kde obhajoval národné záujmy a vyjednával slovenské pozície k európskej legislatíve či k iným strategickým materiálom so zás…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Róbert Gálik
Vyštudoval Fakultu manažmentu a marketingu na Žilinskej univerzite. V londýnskej The Open University získal titul MBA. Do IT spoločnosti Atos IT Solutions and Services s.r.o. prišiel na pozíciu generálneho riaditeľa zo Slovenskej pošty v roku 2019, kde pôsobil od roku 2012 na pozícií podpredsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa. V minulosti pracoval v rôznych riadiacich a manažérskych pozíciách v súkromnom bankovom, IT či poisťovníckom sektore.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Andrej Aleksiev
Po absolvovaní vysokej školy v Taliansku a doktorandského štúdia v Rusku sa vrátil naspäť domov na Slovensko, kde sa venuje informačným technológiám už vyše 13 rokov. Je ženatý, má 2 deti a okrem iného sa rád venuje etickému hackovaniu a využívaniu najmodernejších technológii v boji proti kybernetickým útokom. Ako filantrop podporuje aj aktivity mimo svoju profesiu, ako napríklad postavenie bronzovej sochy Bratislavského velikána W. Kempelena v životnej veľkosti v Bratislave. S viac ako osemročnými skúsenosťami s vlastníctvom a riadením spoločnosti COGITANS, ktorú založil v roku 2016 a ktorá sa zameriava na riešenia využívajúce umelú inteligenciu, má hlboké pochopenie pre to, ako využiť sofistikované technológie, kvalifikovaný personál a…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi