Registrácia Staňte sa partnerom

Aká bola ITAPA 2020?

Aký bol Medzinárodný kongres ITAPA 2020? Iný, ako sme si začiatkom roku 2020 plánovali. Podarilo sa nám v náročných podmienkach zorganizovať kvalitné podujatie, ktorého sa mohli ľudia zúčastniť naživo aj online? O spokojnosti účastníkov svedčia aj výsledky z interného prieskumu, v ktorom nám väčšina ľudí dala najvyššie možné hodnotenie. 19. ročník kongresu ITAPA bol napriek netradičnej situácii znova úspechom.

Pripomeňte si s nami atmosféru 19. ročníka kongresu ITAPA


Medzinárodný kongres ITAPA 2020 sa konal 7. až 9. decembra v hoteli Crowne Plaza v Bratislave. Aby sa podujatie mohlo uskutočniť, nasadili sme kozmické patenty NASA, technológie izraelskej armády aj riešenia, ktoré priniesla slovenská vynaliezavosť. Počas konania kongresu sa v hoteli pohybovali len účastníci, spíkri a personál, ktorých aktuálne testy boli negatívne. Nosenie rúšok bolo samozrejmosťou, rovnako aj dezinfekcia rúk a dezinfekcia vzduchu vo všetkých priestoroch. Dnes už vieme, že všetky tieto opatrenia boli účinné. Nemáme ani jeden prípad človeka, ktorý by sa na kongrese nakazil.

ITAPA 2020 v číslach
Medzinárodného kongresu ITAPA 2020 sa fyzicky zúčastnilo 300 účastníkov a spíkrov. V online priestore ich však bolo oveľa viac – počas troch dní trvania kongresu sa pripojilo dokopy 4200 ľudí. Počas troch dní ste mali šancu vypočuť si prezentácie a názory 150 spíkrov zo Slovenska a zahraničia.

Čo bolo podľa účastníkov na ITAPA 2020 najlepšie?
Účastníci, ktorí prišli osobne do hotelu Crowne Plaza, oceňovali predovšetkým to, že „bolo možné stretnúť sa vo väčšej skupine aj v týchto ťažkých časoch.“

Online účastníci ocenili aj to, že „online prenos poskytol rýchlu a pre zúčastnených nerušivú možnosť zúčastniť sa na všetkých zaujímavých témach, bez ohľadu na to, v ktorom streame boli,“ zaznela spokojnosť s kvalitou prenosu a možnosťou interagovať aj cez online.

V spätnej väzbe mnohých účastníkov zaznievala spokojnosť s „pestrosťou prednášok, vďaka ktorej divák zistí stav digitalizácie v rôznych krajinách“ a výberom výborných spíkrov.  

Prvý deň - 7.12 2020
Prvý deň kongresu diskutovali naši rečníci o tom, ako pokračovať ďalej v transformácii Slovenska. To, ako použijeme miliardy eur, ktoré k nám mieria z Bruselu, rozhodnú o našej budúcnosti. Minister financií SR a podpredseda vlády Eduard Heger predstavil svoj reformný plán Slovenska a priznal, že koronakríza urýchlila zmeny. V diskusnom paneli Cesta k priemyslu 4.0 minister hospodárstva SR a podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík predstavil svoj vlastný reformný plán, ktorý je podobný plánu ministra financií. Rozdiel je možno v tom, že v Sulíkovom pláne bude štát vytvárať ideálne podmienky pre priemysel, v žiadnom prípade však už nebude firmám poskytovať finančnú podporu. 

Prečítajte si celé zhrnutie prvého dňa

Druhý deň - 8.12 2020
Utorok bol v znamení radikálnej zmeny slovenského eGovernmentu, digitalizácie Slovenska a inšpirácii zo zahraničia. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, Veronika Remišová v úvode druhého dňa prezentovala ambiciózne plány na digitalizáciu štátu.

Estónsko patrí k svetovým príkladom toho, ako by sa eGovernment mal robiť. Práve preto sme na kongres ITAPA pozvali Taaviho Kotku, muža, ktorý výrazným spôsobom formoval a naštartoval estónsky eGovernment. Vo svojej keynote prezentácii povedal okrem iného: „E-government musí ľudí baviť a musia mu rozumieť. Iba vtedy budú aj bežní ľudia ochotní zapájať sa doň  a budú čoraz viac štátne on-line služby aj využívať.“

Prečítajte si celé zhrnutie druhého dňa

Tretí deň - 9.12 2020
Kongres  uzavrel tretí deň mimoriadne dôležitou témou – kybernetickou bezpečnosťou. Počas epidémie COVID-19 nastala tiež epidémia nových typov hackerských útokov a ukázala, že kybernetickú bezpečnosť nemožno zanedbávať. Kybernetickí útočníci sa rýchlo adaptovali na zmenu podmienok a našli nové spôsoby, ako ohroziť systémy.

Na záver dňa predstavitelia štátu, minister obrany SR Jaroslav Naď, prezident policajného prezídia Peter Kovařík a  štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus diskutovali o hybridných hrozbách a dezinformáciách a o tom, akú stratégie Slovensko v tejto problematike zaujme.

Prečítajte si celé zhrnutie tretieho dňa

Jarná konferencia ITAPA 2021 sa bude konať v máji a vy si už dnes viete pod stromček kúpiť vstup. Registrujte sa!

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies