Staňte sa partnerom

Čip namiesto mozgu? Nové technológie majú enormný potenciál

Dá sa zostaviť čip ako ľudský mozog? A prečo vlastne nie? S nápadom prišli Slováci a dnes vďaka nemu ohrozujú svetových gigantov v tomto smere.

A prečo práve čip ako mozog? Má úžasnú energetickú efektívnosť. A presne to potrebujú najväčší hráči IT priemyslu a sociálnych sietí. Nový supermoderných „prodigy“ čip dokázal až desaťnásobne znížiť energetickú spotrebu počítačov, čo na druhej strane vedie k možnosti novej architektúry počítačov a prudkému zvýšeniu výpočtovej kapacity. Na ITAPA v paneli Potenciál nových technológií 13. novembra vystúpi s predstavením tejto revolučnej technológie PETER DOVHUN zo spoločnosti Tachyum.  

Stratégií na zvýšenie výpočtovej kapacity je však viac. Počuli ste už o nahradení elektrónov fotónmi? S novou architektúrou počítača budúcnosti, založenej na princípoch „memory-driven“ computingu, sa to podarilo spoločnosti HPE. Zvyšovanie kapacity počítačov je nutnosťou najmä pre výskum napríklad Alzheimerovej choroby či iných neurodegeneratívnych ochorení. Moderná medicína je postavená na spracovaní dát, kedy už nepostačuje choroby liečiť, ale treba nájsť skryté vzorce na to, aby sa choroba dala zistiť dostatočný čas dopredu. Klasickou technikou môže takéto spracovávanie trvať roky, fotonickou niekoľko hodín. Na ITAPA bude prezentovať tajomstvo tohto počítača budúcnosti jedna z hlavných postáv tohto výskumu HARTMUT SCHULTZE   v utorok 13. novembra dopoludnia v paneli Dáta a umelá inteligencia.


Prihláste sa na ITAPA Health&Care 2025
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným