Staňte sa partnerom

Čo prinesie druhý dvanásťhodinový programový maratón

Šanca na modernú krajinu je téma, ktorá otvorí druhý deň konferencie Jarná ITAPA 2024. Príležitosti a riešenia ako využiť nielen takmer 20 miliárd eur z európskych prostriedkov, ale aj znalostný a ľudský potenciál na budovanie lepšieho Slovenska sa však budú prelínať celým odborným programom. Streda 19. 6. patrí digitálnej transformácii, vede, výskumu a zdravotníctvu, pričom jednotlivé prezentácie budú rozdelené do viac ako pätnástich panelov. Aj druhý deň zavŕši verejný ITAPA OPEN TALK, ktorý bude prístupný nielen pre účastníkov konferencie.

Ako môže veda, výskum a zdravotníctvo posunúť našu krajinu vpred a ako využiť vzdelávanie pri transformácii štátu v budúcnosti? Možné cesty ITAPA predstaví v paneli Od nápadu k realizácii: využitie výskumu, inovácií a vzdelávania na transformáciu budúcnosti. Moderné Slovensko sa však nedá budovať bez vzdelaných a dostatočne motivovaných ľudí. Nielen súkromný, ale aj verejný sektor u nás trpí nedostatočnou koncentráciou talentu. Rozvoj štátu závisí od výskumu, inovácií i ľudského kapitálu. Pomyselnú bodku za touto obsahovou líniou programu dáva panel Ľudské zdroje pre modernú krajinu.

AI v zdravotníctve: budúcnosť medicíny?, AI asistovaná cesta onkologického pacienta, Regulácia AI či Ako sa mení priemyselná firma pod vplyvom AI – to je iba zopár tém druhého dňa prepojených jedným spoločným menovateľom, a tým je umelá inteligencia. Vybrať z palety spíkrov nie je jednoduché. Pozornosť preto nasmerujeme na Spencera Deeseho z USA, ktorý vedie vývoj inovatívnych nástrojov AI na detekciu a liečbu rakoviny. O. i. sa zameriava na etické používanie AI a ochranu údajov, ktoré zahŕňajú transformačný potenciál technológie v napredovaní modernej medicíny.

Systémová zelená politika robí v tomto smere z Európskej únie svetového lídra a nasledovania hodný príklad. Vytvárať skutočné hodnoty a riadiť organizácie zodpovedne, transparentne a eticky v súlade s tzv. ESG normami (ESG = Environmental, Social and Governance) je v posledných rokoch často skloňovanou výzvou. Aj preto sa do programu konferencie dostal panel Inovatívny prístup k ESG. Diskusiu pozvaných expertov uvedie prezentácia ESG certifikácia a reportovanie od Martina Púčeka zo spoločnosti CRIF.

Ambíciu nájsť riešenia pre najväčšie výzvy v oblasti onkológie, kardiológie a neurológie si za svoj cieľ určila Misia zdravie. Nie náhodou bude tvoriť obsah samostatného panela, rovnako ako hľadanie odpovedí na otázky Ako budeme pristupovať k manažmentu cesty pacienta po novom?, Viete koľko vlastne stojí štát chorá populácia? či Pomôže nám v rámci prevencie genomika a bude možné ju využiť aj pri zavádzaní personalizovanej medicíny?. Svoje miesto v programe má aj téma Duševné zdravie mladých v dobe digitalizácie. Záverečný ITAPA OPEN TALK bude zameraný na budúcnosť liečebných postupov – počuli ste už o technológiách, ktoré sa používajú na regeneráciu poškodených tkanív a náhradu orgánov?

Celý odborný program.

Všetky možnosti registrácie (zľavy, študenti, médiá, jednodňový/dvojdňový/skupinový vstup) vrátane ITAPA OPEN TALK a kreditovaných workshopov nájdete na našom webe.

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies