Staňte sa partnerom

ekvalIT: Ako úspešné ženy bojujú s predsudkami

Aj keď žijeme v roku 2021, ženy stále narážajú na predsudky. Na napĺňaní svojich snov musia nezriedka pracovať tvrdšie ako muži. Sme to však my ženy, kto to má v rukách. Napriek tomu, že cesta za našimi cieľmi je často zložitejšia ako u našich mužských kamarátov, neexistujú obmezenia našich úspechov. Hovoria vám, že to nie je možné? Stačí si veriť a dokázať im, že to ide. Či už plánujete vyhrať svetoznáme dostihy alebo získať zaujímavý džob v IT.

Formálne by sme už dnes medzi mužmi a ženami nemali robiť rozdiely, realita je však často iná. Zo 150 členov Národnej rady Slovenskej republiky je 32 poslankýň, ženy tak tvoria niečo vyše pätiny nášho zákonodarného zboru. Aj tento pomer je výrazne vyšší ako v sektore informačných technológií. „Podľa štatistík Eurostatu dnes ženy tvoria len 13,3 percenta pracovnej sily v odvetví informačných technológií na Slovensku,“ hovorí Anna Záhorčáková, obchodná riaditeľka DITEC a ambasádorka pre ženy v IT na Slovensku.

Je dôležité veriť si, ísť za svojimi snami a nedbať na predsudky. Platí to rovnako, ak chcete meniť svet k lepšiemu kariérou v IT, alebo trebárs letieť na Mesiac či vyhrať svetoznáme závody.

Grand National je názov najprestížnejších prekážkových dostihov v Európe. Konajú sa každoročne v Liverpoole už od roku 1839. V Británii sú tak populárne, že ich sledujú aj ľudia, čo sa dostihovému športu normálne nevenujú. Na celom svete pozerá Grand National úctyhodných šesťsto miliónov divákov.
Keď v 70-tych rokoch minulého storočia museli kvôli novým antidiskriminačným zákonom pustiť na štartovaciu pozíciu aj ženy, mnohým organizátorom to nebolo po vôli. Za štyri desaťročia súťažilo na prestížnych dostihoch len dvadsať jazdkýň.

Tento rok sa o poriadny „škandál“ postarala 31-ročná írska džokejka Rachael Blackmore. Aj keď profesionálkou sa stala len pred šiestimi rokmi, v tvrdej konkurencii tých najlepších prekážkových džokejov z celého sveta dostihy vyhrala! Rachael však všetkým pochybovačom vyslala jasný odkaz: prečo si myslíte, že ženy nemôžu byť rovnako dobré, alebo aj lepšie ako muži?

„Aj o týchto témach sa chceme rozprávať na diskusii ekval IT v piatok 14. mája v Bratislave. Diváci sa môžu zapojiť aj online, srdečne všetkých pozývam,“ hovorí Anka Záhorčáková.

Medzi spíkrami konferencie sú napríklad koučka úspešných žien Eva Štefanková, bývalá viceguvernérka NBS Elena Kohútiková, spolumajiteľka a aktuálne Brand curator spoločnosti Powerlogy Lucia Plichtová či zakladateľka projektu Akčné ženy Martina Novotná. Slovenská veľvyslankyňa Denisa Koterec Frelichová priblíži situáciu v Škandinávii a mužský uhol pohľadu ponúkne neuropsychológ Robert Krause. Online stream môžete sledovať na www.ekvalit.sk.


 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies