Globálne trendy digitalizácie
Nič nie je staršie ako včerajšie správy. To, čo väčšinu ľudí zaujíma, sú informácie z budúcnosti - prognózy a trendy. Budúcnosti digitalizácie a tomu, ako ovplyvní náš život v krátkodobej a dlhodobej perspektíve, bude venovaný doobedný blok Globálne trendy digitalizácie počas druhého dňa kongresu, 12. novembra.
Ako ovplyvňujú moderné technológie trh práce? Budeme o desať rokov pracovať tak, ako dnes alebo sa budeme musieť naučiť pracovať s technológiami, ktoré dnes ešte neexistujú? Andrew Green z OECD porozpráva o budúcnosti práce a ako technológie ovplyvňujú aj zamestnancov s nízkou alebo zastaranou kvalifikáciou.
Európska únia je globálne silným hráčom. Ako docieliť, aby sa stala číslom jedna, zintenzívnila svoj výskumný inovačný potenciál a zvýšila svoju konkurencieschopnosť? O téme budú hovoriť Luciano Gaudio a Daniel Donoval z ECSEL a Fabio Pianesi, EIT Digital. A keď ešte chvíľu zostaneme pri téme Európskej únie, Damir Savanovic predstaví, ako jej zákon o kybernetickej bezpečnosti ovplyvnil cloud computing.
Moderné technológie a umelá inteligencia budú mať a majú veľký vplyv aj na hospodárstvo a konkurencieschopnosť krajín. Podarí sa Slovensku zaradiť sa medzi krajiny, ktoré úspešne osedlali umelú inteligenciu? Odpoveď možno nájdete v prezentácii Rudolfa Urbáneka z Microsoft Slovakia. Tomáš Kovaľ z Antik Telecom sa zamyslí nad tým, ako sa zmení telekomunikačný segment a čo v tomto segmente prinesie budúcnosť.
Digitálna transformácia sa neobmedzuje len na komerčné firmy. Musia sa jej aktívne chopiť aj organizácie štátnej a verejnej správy. Susana Rodrigues Salgado z INDRA/Minsait preto bude hovoriť o úspešných príkladoch platforiem elektronickej verejnej správy v španielskej Galicii.
Necháte sa prekvapiť tým, čo budúcnosť prinesie, alebo prídete na kongres ITAPA zistiť, aké sú trendy a čo môžete očakávať?