Staňte sa partnerom

Nové technológie nám neustále prinášajú nový potenciál

Dnes je už viac než isté, že technológie ako umelá inteligencia, či blockchain výrazne ovplyvnia fungovanie ekonomiky, štátu aj spoločnosti. Vyspelé krajiny sveta sa z nich preto snažia vyťažiť čo možno najväčší potenciál. Žiaľ, Európa za globálnymi lídrami akými sú USA, Čína či Japonsko dlhodobo zaostáva...

...a to sa potom odzrkadľuje napríklad v priamych investíciách do vývoja technológií. Európska komisia chce zmeniť tento negatívny trend, a preto predložila návrh série opatrení, aby umelá inteligencia posilnila priemyselný a technologický potenciál Európy, a zároveň udržala globálnu konkurencieschopnosť Únie.

Okrem zvýšenia verejných a súkromných investícií do moderných technológií je potrebné zaoberať sa aj socio-ekonomickými otázkami a vytvorením etického a právneho rámca, ktorý zabezpečí, že technologický rozmach bude mať pozitívny dopad na fungovanie spoločnosti.

Otázkou však ostáva, či Európska únia dokáže  výraznejšie posilniť investície do vývoja inovatívnych technológií a vyrovnať sa spomínaným celosvetovým lídrom. Ako ovplyvní aplikovanie technológií v podobe umelej inteligencie pracovný trh a vzdelávací systém? Aké sú ciele a konkrétne aktivity Slovenska v tejto oblasti? Vieme vytvoriť zmysluplné regulačné prostredie tak, aby technológie mali pozitívny vplyv na našu ekonomiku a spoločnosť?

Veríme, že sa dočkáme odpovedí na tieto otázky od spíkrov popoludňajšieho panelu (13.11.2018) s názvom „Potenciál nových technológií“.

O tom, že sa virtuálna realita dá efektívne využívať aj vo vzdelávacom procese porozpráva Vladimír Broniš z ATOS-u. O procesovaní dát, ktoré môže byť inteligentné a úsporné zároveň viac prezradí Peter Dovhun z Tachyum. Od zástupcu Asociácie nanotechnologického priemyslu Jiřího Kúsa sa zas dozvieme niečo nové o nanotechnologickej revolúcii vo výrobe, energetike a staroslivosti o ľudské zdravie.

Príďte sa presvedčiť, že rast potenciálu je azda tým jediným, ktorému sa medze skutočne nekladú.

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies