Staňte sa partnerom

Smart Slovensko v rámci Smart Višegradu

Top podujatie v oblasti digitalizácie a verejnej správy na Slovensku, Medzinárodný kongres ITAPA 2018 je oficiálnym podujatím slovenského predsedníctva 2018/2019 vo V4. Toto jedinečné podujatie, ktoré sa bude konať 13.-14. novembra v hoteli Crowne Plaza v Bratislave, ponúkne platformu, v rámci ktorej si krajiny Visegradskej skupiny (V4) budú vymieňať osvedčené postupy a zdieľať skúsenosti v oblasti digitalizácie.

Na úvod prvého dňa kongresu budú kľúčoví predstavitelia digitalizácie z krajín V4 prezentovať svoj pohľad na digitalizáciu spoločnosti ako aj spoločné témy. Slovensko zastúpi podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, Richard Raši. Wanda Buk - štátna tajomníčka poľského ministerstva pre digitálne záležitosti, mladá právnička a odborníčka na informatizáciu nám povie, prečo sa krajiny V4 musia zomknúť a spolupracovať v oblasti dátovej ekonomiky, ak chcú zintenzívniť svoj ekonomický rast. Českú republiku bude prezentovať Vladimír Dzurilla, vládny splnomocnenec pre IT a absolvent slovenskej STU so skúsenosťami s implementáciou veľkých IT systémov a zavádzaním organizačných a procesných zmien. Na svojej pozícií zodpovedá za vytvorenie strategickej koncepcie Digitálne Česko, o ktorej viac prezradí počas svojej prednášky.  Maďarsko zastúpi Ferenc Vágujhelyi, predseda Národnej rady pre telekomunikačné a informačné technológie.

„Smart“ je slovo, ktoré sa dnes skloňuje v mnohých podobách. Na kongrese ITAPA: Hacking the Future vystúpia slovenskí aj zahraniční predstavitelia samospráv a experti, ktorí v utorok, 13. novembra na ITAPA v paneli Smart Cities Workshop predstavia Smart projekty, ktoré vedia spríjemniť a zjednodušiť každodenný život, či už ide o dopravu v meste alebo život na dedine. V rámci workshopu sa bude tiež diskutovať o návode, ktorý poslúži zlepšeniu regionálnych stratégií.

Dôležitou témou modernej Európy je tiež kybernetická bezpečnosť. Kybernetické hrozby už dávno nie sú len témou IT špecialistov, ale týkajú sa každého jedného občana. Súčasťou stratégie kybernetickej bezpečnosti EU je smernica NIS, ktorá má zvýšiť kybernetickú bezpečnosť v Európskej únii a ktorá je od roku 2016 zapracovávaná členskými štátmi do národných legislatív. Počas druhého dňa kongresu - 14. novembra sa v paneli V4 Cyber Security bude diskutovať, akým spôsobom bola smernica adoptovaná v jednotlivých krajinách V4, či už z hľadiska vybudovania národných štruktúr, cezhraničnej spolupráce alebo národného dohľadu nad kritickými sektormi.

Tieto prezentácie budete môcť zažiť v Bratislave na Medzinárodnom kongrese ITAPA 13.-14. novembra 2018.


Prihláste sa na ITAPA Health&Care 2025
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným