Staňte sa partnerom

Denisa Žiláková

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, Generálna riaditeľka Sekcia centrálny koordinačný orgán

Denisa Žiláková je generálnou riaditeľkou sekcie centrálny koordinačný orgán Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. V minulosti zastávala viacero kľúčových postov v oblasti riadenia eurofondov v odvetviach dopravy a informatizácie na ministerstvách dopravy a financií. Predtým pôsobila na ministerstve spravodlivosti. Päť rokov pôsobila v Európskej komisii, kde spolupracovala pri dôležitých predvstupových rokovaniach Slovenska do Európskej únie. Je absolventkou Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, vzdelanie si dopĺňala v rámci študijných pobytov na univerzitách v Paríži, Londýne, Berlíne a v Prahe.

Prihláste sa na ITAPA Health&Care 2025
  • Nastavenie nového programového obdobia

    Prezentácia k programovému obdobiu 2021 – 2027 poskytne informácie o základných dokumentoch zo strany EK, ktoré SR zohľadňuje pri príprave nového programového obdobia, ako aj o kľúčových prvkov pre programovanie vyplývajúcich z návrhov legislatívy EÚ, ktoré EK predstavila v máji 2018. Dôležitým prvkom prípravy nového programového obdobia je indikovaný pokles finančnej obálky pre  SR na politiku súdržnosti, uvedený v návrhu Viacročného finančného rámca EÚ na roky 2021 – 2027.

    EK vo februári 2019 predstavila Správu o Slovensku 2019 a jej prílohu D, ktorá obsahuje konkrétne investičné potreby a oblasti, do ktorých by malo Slovensko smerovať zdroje z fondov EÚ v programovom období 2021 – 2027. Samotný proces identifikácie investičných priorít pre nasledujúce programové obdobie, pozostával na národnej úrovni z niekoľkých etáp a do tohto procesu bolo zapojené široké spektrum partnerov. Výsledkom tohto široko participatívneho procesu je materiál „Východiskový návrh priorít SR pre politiku súdržnosti na programové obdobie 2021 – 2027“, v ktorom sú identifikované najdôležitejšie prioritné oblasti podpory SR v rámci všetkých piatich stanovených cieľov politiky súdržnosti na roky 2021 – 2027.

    Záver prezentácie bude venovaný harmonogramu prípravy hlavného strategického dokumentu - Partnerskej dohody SR 2021 – 2027.

    Videozáznam

     

  • Eurofondy pre smart cities
    Kedy kde a ako- ucelený prehľad možností a príležitostí, ktoré ponúkajú eurofondy pre smart riešenia v obciach a regiónoch.

    Videozáznam
  • Nové možnosti financovania projektov e- governmentu

    Piority nového programového obdobia európskych štrukturálnych a investičných fondov v oblasti e- governmentu na roky 2021 - 2027. Možnosti financovania prostredníctvom iných nástrojov ako eurofondov.

    Videozáznam

  • Financovanie Smart Cities projektov z Európskych Štrukturálnych a Investičných fondov

    Aktuálne nové výzvy a stav prípravy vládneho mechanizmu financovania a odbornej pomoci pri ziskaní podpory z prostriedkov EŠIF, stratégia benchmarkovania miest a obcí.

    Videozáznam

  • Diskusný panel
  • Smart city v kontexte európskych fondov
    Spôsoby využitia európskych fondov na účely vytvárania inteligentných miest s lepšími verejnými službami pre občanov, lepším využívaním zdrojov a menšími účinkami na životné prostredie prostredníctvom digitálnych technológií. 
     

  • Diskusia
  • Možnosti financovania budovania inteligentných miest
    Platforma spolupráce kľúčových stakeholdrov  a samosprávy pre podporu idey  využitia EŠIF zdrojov  pre  inicializáciu pilotných riešení koncepcie inteligentných miest – regiónov v projektových oblastiach zabezpečujúcich  najmä inteligentný, udržateľný a inkluzívny rast  miest a súvisiacich regiónov.

    Záznam z vystúpenia
  • Príprava na implementáciu projektov OPIS
    Prednáška rozoberá tému v niekoľkých krokoch:

    1. Výzvy - aktuálny stav
    2. Orgány zapojené do implementácie OPIs
    3. Východiskové dokumenty
    4. Proces pred uzavretím zmluvy
    5. Zmluva o NFP
    6. Verejné obstarávanie
    7. Systémy financovania

  • IKT projekty, štátny rozpočet a štrukturálne fondy 2007-13

  • Financovanie inovatívnych a IKT projektov zo zdrojov EU mimo štrukturálnych fondov

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným