Staňte sa partnerom

Jan Váša

ATOS IT Solutions and Services, Špecialista na riešenia kybernetickej bezpečnosti
Jan Váša sa informatike venuje už od začiatku deväťdesiatych rokov. Počas svojej profesnej dráhy prešiel radom IT rolí od vývoja SW aplikácií a informačných systémov po budovanie a správu sietí pre kybernetickú bezpečnosť. Jeho znalosti, záujem a nadšenie pre túto oblasť zúročil v spoločnosti Atos IT Solutions and Services s.r.o., kde od roku 2019 pracuje v BDS tíme. Svojou pôsobnosťou pokrýva trhy v Slovenskej republike a v Česku. Spolupracuje s poprednými výrobcami kyberbezpečnostných produktov. Pri plnení potrieb a požiadaviek zákazníkov v odbore zdravotníctva sa rád inšpiruje v iných odvetviach, a tak prináša svojim klientom inovatívne riešenia. Jeho osobným cieľom je pomáhať klinikám a nemocniciam, aby mohli efektívne napĺňať svoje poslanie – liečiť a zachraňovať životy – bez výpadkov a strát spôsobených kybernetickými incidentmi. 
Prihláste sa na ITAPA Health&Care 2025
  • Prínosy a riziká digitalizácie nemocníc - zaostrené na kyberbezpečnosť
    Táto prednáška sa zameriava na prínosy, ale aj riziká spojené s digitalizáciou zdravotníctva s fokusom na nemocnice. Súčasťou výkladu budú konkrétne poznatky z praxe zavádzania moderných bezpečnostných nástrojov do nemocníc v ČR, Európe a USA. Účastníci budú mať príležitosť zoznámiť sa s najčastejšími chybami a nedostatkami v zabezpečení nielen z pohľadu IT, ale dozvedia sa aj o kritických zraniteľnostiach medicínskych zariadení a ďalšie chytré zdravotnícke techniky. Na záver budú predstavené niekoľké možnosti a východiská, ako tieto problémy efektívne riešiť.

    VIDEOZÁZNAM
  • Proaktívna ochrana medicínskych zariadení pred kybernetickými útokmi
    "Digitalizácia zdravotníctva prináša nové hrozby. Až 80% zdravotníckych prístrojov obsahuje zraniteľnosti. Nové hrozby vyžadujú nové riešenia."

    Udržať v dnešnom digitalizovanom zdravotníctve dostupnú lekársku starostlivosť bez zodpovedajúcej ochrany medicínskej techniky už nie je možné. Zoznámime vás s riešením, ako pomáhame predchádzať kyberútokom na medicínsku techniku, ako ich včas detekovať a reagovať na ne.

    VIDEOZÁZNAM

     
  • Proaktívna ochrana medicínskych zariadení pred kybernetickými útokmi
    Informácie o kybernetických útokoch na medicínske zariadenia neustále pribúdajú a odborníci venujúci sa tejto problematike si uvedomujú možné fatálne následky. Tieto zlyhania bezpečnosti môžu viesť k zablokovaniu funkčnosti medicínskych zariadení, alebo modifikácie zdravotných záznamov slúžiace lekárom na stanovenie diagnózy. Ide o veľmi chúlostivú tému, ktorej neriešenie má  priamy dopad na pacienta, kvalitu poskytovaných medicínskych služieb. Úspešný útok ohrozuje priamo zdravie pacienta a môže spôsobiť dnes ťažko odhadnuteľné ekonomické škody. Napriek dôležitosti a aktuálnosti témy, medicínske organizácie v našom regióne nedisponujú potrebnými poznatkami pre ochranu alebo odvrátenie takejto hrozby.
  • DISKUSIA na tému "Kybernetická bezpečnosť v zdravotníctve"
    TOMÁŠ MICHAELI, VMWARE: "Každá státní organizace, která prošla procesem obnovy po útoku, například ransomware, hledá možnosti rychlé obnovy služeb a systémů. Pojďme diskutovat o využití automatizace a cloudu pro rychlé obnovení po bezpečnostním incidentu."

    MICHAL PORUBČAN, NEMOCNICA SV. MICHALA: "Ako z minimálnych prostriedkov vydolovať maximálnu bezpečnosť."

    Roman Varga, Dôvera 
    Michal Porubčan, Nemocnica sv. Michala
    Marek Uličný, Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach 
    Ján Vaľo, LYNX 
    Tomáš Michaeli, VMware
    Jan Váša, ATOS IT Solutions and Services

    VIDEOZÁZNAM
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným