Staňte sa partnerom

Jeremy Millard

Dánsky technologický inštitút, Senior Researcher
Jeremy Millard je riaditeľom neziskovej organizácie Third Millenium Governance a zároveň aj senior výskumníkom v Dánskom technologickom inštitúte a na Univerzite v Bradforde vo Veľkej Británií. Má viac ako 40 ročné globálne skúsenosti v oblastiach riadenia, technológií, otvorených a sociálnych inovácií, demokracie, udržateľného a sociálno – ekonomického rozvoja a v oblasti boja proti chudobe a vylúčeniu. Pracuje aj na úlohách týkajúcich sa zdieľania a kruhového hospodárstva, urbanizácie a prirodzených riešení pre rast a mestský rozvoj. Prednášal a publikoval v týchto a podobných oblastiach. Medzi jeho klientov patria vlády, Európska komisia, OSN, OECD, Svetová banka a mnoho neziskových a iných spoločností po celom svete. So svojimi partnermi pracuje na rozvoji nového biznisu a modelov sociálnych inovácií zmien na organizačnej, priestorovej a spoločenskej úrovni. Jeho cieľom je zabezpečiť, aby technológie a vláda slúžili tak ľudom, ako aj planéte a aby sa výhody rozšírili tak, aby sa maximalizoval inteligentný, udržateľný a inkluzívny rast, ktorý by priniesol prosperitu a blahobyt pre všetkých prostredníctvom otvorených inštitúcií a procesov riadenia.
 
  • Smart Cities inak
    Prezentácia odhalí tajomstvo úspešných smart cities, konceptu vzájomného prepájania základných mestských infraštruktúr a sídel. Význam dôležitosti tejto integrácie prudko rastie. Inteligentné mestá sa napríklad snažia o koordináciu a optimalizáciu systému dopravy, nemocníc, elektrárni, vodovodných sietí, odpadového hospodárstva, právneho zabezpečenia a iných komunitných služieb s cieľom zvýšiť ich efektívnosť. Digitálna vláda umožňuje výkonným zástupcom miest navzájom priamo spolupracovať a zároveň spolupracovať aj s občanmi a podnikateľmi, prepájať tieto mestské infraštruktúry a zlepšiť tak riadenie mestských tokov a zabezpečiť rýchle riešenia problémov. Prostredníctvom využívania senzorov integrovaných s monitorovacími systémami v reálnom čase sa zhromažďujú údaje prostredníctvom ľudí a vecí cez IoT. Údaje sa potom spracúvajú a analyzujú s cieľom zvýšiť kvalitu, výkonnosť a interaktivitu mestských služieb, čo znižuje tak náklady, ako aj spotrebu zdrojov.


    Avšak tajomstvo úspešných smart cities nespočíva v nasadení technológii. Akýkoľvek vhodný model pre inteligentné mesto sa musí tiež zamerať na ľudský faktor. Teda na to, aby ľudia použili svoj intelekt a svoju energiu na podporu vlastného mesta. Smart city nebude úspešné, ak bude prinášať len služby one-fits-all, tea služieb, ktoré vznikli „hore“ a neberú ohľad na rozmanité potreby obyvateľov. Mestá sú však z princípu a definície motormi rôznorodosti, a preto jadrom úspešného smart city musí byť podpora a využitie tejto rôznorodosti. Len vtedy sa mestá naozaj stanú inteligentnými, keď umožnia vlastným obyvateľom nájsť spôsob, ako vytvoriť a zmysluplne prepojiť vlastné aktivity, dáta a zdroje s ostanými komunitami a to v prospech celého mesta. 

    Videozáznam
     
  • eGovernment v roku 2020
    Odviazať potenciál, ktorý vznikne spojením sveta verejných inštitúcií a sveta súkromného

    Prečo by vám prednáška nemala uniknúť?
    Zistite ako uvažuje vizionár, ktorý stojí za politikou Európskej komisie! To, o čom dnes debatuje Jeremy Milard sa v budúcnosti premietne do nariadení EK, ktoré  budú napĺňať stovky projektov po celej EÚ.  
    Jeremy Millard lídroval hodnotenie dopadu eGoverment akčného plánu 2010 a podieľal sa na vypracovaní e-Goverment Vision Study 2020 pre EK. Jeho prezentácia sa bude zameriavať na to, ako plne odviazať potenciál eGovernmentu. Dnes, keď už vo vyspelých štátoch EÚ sú verejné inštitúcie plne integrované sa otvára otázka čo ďalej. Odpoveďou  je ďalšia integrácia. Teraz už integrácia sveta štátu a sveta súkromného.  Vďaka tejto integrácií  sa dostane tvorba verejnej hodnoty a efektívnosť aj verejných, aj súkromných inštitúcií na úplne novú úroveň.


    Anotácia:
    Jeremy Millard bude diskutovať o tom, ako môže ICT umožniť aby bola nová vládna štruktúra vedená verejným sektorom  oveľa výkonnejšia a efektívnejšia prepájaním a integrovaním vnútorných a vonkajších vlád sveta pre špecifický účel vytvárania verejnej hodnoty. Hoci si verejný sektor principiálne vie vytvoriť vlastnú verejnú hodnotu, jeho potenciál je značne posilnený a rozšírený priamou spoluprácou ostatných aktérov alebo napomáhanie tvorenia verejnej hodnoty nimi samými. Ako jediná inštitúcia podporená demokratickou zodpovednosťou, vláda má najlepšiu pozíciu na adresovanie mnohých riskov ktoré to zahŕňa a taktiež bude musieť zadržať základné úlohy medzi ktoré patria aj stanovenie celkových kvalitných štandardov, ponúkanie mechanizmov na zdielanie zdrojov a určovanie právnych štruktúr. Inými slovami, verejný sektor nemá monopol na tvorenie verejných hodnôt, ale má vo vačšine situáciach hlavnú úlohu postarania sa o to, aby bola verejná hodnota tvorená. Existujúce a nové ICT transformuje schopnosť vlády konať týmito spôsobmi.

    Spíker: Jeremy Millard
    – expert, ktorý vystúpil na najvýznamnejších svetových konferenciách venovaných téme eGovernmentu. Je jedným z najvplyvnejších svetových odborníkov venujúcich sa problematike globálnych trendov v oblasti informačnej spoločnosti a eGovernmentu.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies