Mario Minarovský
Mario Minarovský má viac ako 25 ročné skúseností z ICT trhu v regióne CEE. Počas jeho profesionálnej kariéry pôsobil na menežerských pozíciách v nadnárodných spoločnostiach ako Novell, NetIQ, Symbol Technolgies, Nortel Networks. Jeho prednosťou je znalosť prostredia od výrobcu, cez distribútora až po integrátora. Ako konzultant sa venuje elektronizácii administratívnych procesov a kybernetickej bezpečnosti. Od roku 2008 sa aktívne podiela na elektronizácii procesov v prostredí Katolíckej cirkvi: ecclesia.sk.
Prihláste sa na Jesenná ITAPA 2024
-
Moderuje
-
Moderuje
-
Moderuje
-
Moderuje
-
Pravda alebo mýtus?
-
Prevencia. nielen v zdravotníctve
-
Moderuje
-
Štít proti aktuálnym hrozbám - výber je iba na Vás
-
Moderuje
-
Moderuje
-
Moderuje
-
DISKUSIA "Level-up: ako pozdvihnúť technologickú úroveň v zdravotníctve"
HealthHub predstaví služby, ktoré prispejú k digitalizácii slovenského zdravotníctva. Ako má vyzerať správny digitálny transformačný plán? Ako vieme využiť umelú inteligenciu v zdravotníctve už dnes? A ako má vyzerať správne zabezpečený poskytovateľ zdravotnej starostlivosti z pohľadu kybernetickej bezpečnosti?
VIDEOZÁZNAM -
ITAPA obeťou kybernetického útoku
Žijeme v digitálnej dobe, kde sme vystavení nepretržitým hrozbám a rizikám kybernetickom priestore. Táto ukážka sa zameriava na vytvorenie simulovanej kybernetickej hrozby, aby účastníci mohli vidieť, ako útočníci využívajú rôzne techniky na ohrozenie systémov a údajov. Bude sa však konať v kontrolovanom prostredí, čo znamená, že účastníci nebudú vystavení skutočnému riziku.
Cieľom je naučiť účastníkov rozpoznávať príznaky potenciálneho útoku, správne reagovať a podniknúť preventívne opatrenia na zvýšenie svojej kybernetickej bezpečnosti. Budú im poskytnuté informácie o najčastejších formách útokov, ako je využívanie sociálneho inžinierstva pre phishing, distribúciu škodlivého softvéru a odporúčania pre ich identifikáciu a predchádzanie.
Dôležitou súčasťou bude vysvetlenie dôsledkov úspešného útoku a potenciálnych následkov pre jednotlivcov aj organizácie. Účastníci budú mať príležitosť vidieť, ako sa hrozbám dá predchádzať a ako sa používajú nástroje a prostriedky IKT na zvýšenie bezpečnosti.
Je nevyhnutné pripomenúť účastníkom, že táto simulácia útoku je určená na vzdelávanie a informovanie o kybernetickej bezpečnosti a nie na podporu nelegálnych aktivít. Budeme klásť dôraz na etické a právne aspekty a zdôrazňovať využívanie týchto poznatkov na ochranu a zabezpečenie digitálneho prostredia.
VIDEOZÁZNAM -
Moderátor
-
Panel moderuje
-
ecclesia.sk - portál elektronických služieb katolíckej cirkvi
-
Od pilotu k univerzálnej službe
Predstavený bude projekt ako univerzálna služba v prostredí Katolíckej cirkvi.
V súlade s platnou legislatívou - Kódex kanonického práva.
-
Projekt Ecclesia
Ecclesia (z lat. cirkev, chrám) je projekt v gescii Konferencie biskupov Slovenska ktorého cieľom je zjednodušiť komunikáciu vo vzťahu občan – úrad, v tomto prípade komunikáciu občan člen katolíckej cirkvi (KC) – niektorý z úradov KC.
Cieľom projektu je vytvoriť potrebnú infraštruktúru pre komunikáciu medzi arcidiecézami a diecézami v ramci štruktúr katolíckej cirkvi na jednotnom princípe tak, aby fungovala ako univerzálna služba.
Kontaktné miesta na farách, ktoré slúžia ako asistované miesto umožňujúce komunikovať v rámci KC na Slovensku spôsobí, aby namiesto žiadateľa putovala jeho požiadavka.