Staňte sa partnerom

Mark Slavický

PosAm, s.r.o., Slovenská republika , riaditeľ
Rok narodenia 1945, Sankt Petersburg, Rusko.

Ukončil Technickú univerzitu Lodnej dopravy v tomto mieste a následne pracoval ako výskumný pracovník vo vedecko – výskumnom ústave civilného námorníctva.

Po prisťahovaní do ČSSR od roku 1988 pracoval v Slovenských lodeniciach Komárno ako vedúci skupiny pre projektové modelovanie lodí pomocou IT.
 
V spoločnosti PosAm pracuje od roku 1996 najskôr ako riaditeľ pobočky v Banskej Bystrici a následne ako riaditeľ obchodnej skupiny Priemysel. V tejto spoločnosti sa v značnej miere zaslúžil o zavedenie systému riadenia kvality, ktorý bol v roku 2003 ocenený ako najlepší v SR podľa Európskeho modelu kvality (EFQM). Je spoluautorom mnohých SW produktov spoločnosti určených na podporu systémov riadenia organizácií. Riadil projekty ich implementácie u niekoľkých významných zákazníkov na Slovensku a v zahraničí.
  • Procesné riadenie - procesné myslenie
    Uvedomenie členov vedenia orgánov štátnej správy o potrebe jasne definovať svojim zamestnancom misiu a ciele, pre ktoré bola vytvorená a existuje ich organizácia je jednou zo základných podmienok úspešného fungovania zložiek štátnej správy. Následne je potrebné definovať všetky riadiace, hlavné a podporné procesy, vykonávanie ktorých zabezpečuje dosiahnutie stanovených cieľov s minimálnymi nákladmi a maximálnym úspechom. Spojenie procesov so zdrojmi (hlavne ľudskými), ktoré sú k dispozícii dovoľuje stanoviť optimálnu štruktúru organizácie. Takto vytvorený model organizácie je dobrým základom pre stanovenie optimálnej organizačnej štruktúry, zodpovedností a právomocí zamestnancov všetkých úrovní riadenia, náplní práce ako pre samotných zamestnancov tak aj pre organizačné celky. Okrem iného takýto model je zdrojom pre vytváranie dokumentácie riadenia, v súlade s ktorou sú realizované samotné procesy. Je bázou pre stanovenie kvalifikačných kritérií pre všetkých zamestnancov a zabezpečenie kvalitného procesu prípravy a vzdelávania zamestnancov štátnej správy v súlade so skutočnými potrebami.
  • Výpočtová technika - efektívny nástroj vzdelávania zamestnancov
    Počas workshopu je možné diskutovať na nasledujúce témy: • Vhodnosť použitia e – Learning-u v procese vzdelávania dospelých • Porovnanie ekonomiky rôznych foriem vzdelávania • Unifikácia procesu vzdelávania pomocou VT – zvýšenie efektivity prípravy zamestnancov • Prínosy monitorovania a vyhodnotenia aktivít elektronického vzdelávania.
  • Možnosti efektívneho vzdelávania zamestnancov vo VS prostredníctvom IT
    Panelová diskusia by sa mohla dotknúť nasledovných tém: • Príčiny extrémneho zvyšovania požiadaviek na vzdelávanie špecialistov vo verejnom sektore • Potenciálne možnosti IT a ich využitie v procese prípravy zamestnancov • Nezameniteľná rola elektronickej formy vzdelávania pri príprave zamestnancov, profesionálne pracujúcich s výpočtovou technikou • Optimalizácia obsahu a kvality vzdelávania konkrétnych skupín zamestnancov • Znižovanie nákladov na prípravu špecialistov vo verejnom sektore cestou efektívneho využívania IT
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies