Staňte sa partnerom

Michaela Kršková

Úrad vlády SR, Chief Innovation Officer
Michaela Kršková je prvým Chief Innovation Officer slovenskej vlády. Ako generálna riaditeľka Sekcie výskumu, vývoja a inovácií na Úrade vlády je zodpovedná za medzirezortnú koordináciu inovačnej politiky a implementáciu reforiem a investícií komponentu 9 Plánu obnovy, ktoré majú za cieľ revitalizovať slovenský inovačný ekosystém a zjednodušiť a stransparentniť financovanie slovenskej vedy a výskumu. 
V minulosti Michaela spoluzakladala najväčší slovenský fond venture kapitálu, Neulogy Ventures, v rámci ktorého spolupracovala s mnohými úspešnými inovatívnymi firmami. Bola spoluzakladateľkou súťaže Startup Awards (dnes FTRNW), ktorá hrala dôležitú rolu v rozvoji slovenského inovačného ekosystému a ktorej účastníci majú dnes spoločne kumulatívnu valuáciu nad miliardu eur. Zároveň pôsobila aj ako inovačná konzultantka pre spoločnosť Civitta a ako pracovníčka kancelárie technologického transferu Oxfordskej univerzity.
Michaela vyštudovala Princetonskú univerzitu a Graduate Institute of International and Development Studies v Ženeve.
  • DISKUSIA "Máme dobrú stratégiu pre inovácie?"
  • DISKUSIA „Návod na úspech"
    Diskusia s ľuďmi, ktorí sa hýbu v prostredí inovácií o tom, čo ako krajina musíme robiť, ak nechceme iba ostať rurálnou spoločnosťou a výrobnou dielňou. Čomu sa musíme venovať, aby sme krajinu transformovali na inovatívnu a kompetentnú spoločnosť. Čo musí spraviť akademická obec, čo podnikatelia a čo bežní ľudia, aby sme našli návod na úspech?

    STANISLAV KMEŤ, TUKE: “Zatraktívniť vzdelávacie a vedecko-výskumné prostredie, pretože investície do výskumu a inovácií sú garanciou a fundamentálnou bázou pre udržateľnú a úspešnú budúcnosť našej krajiny a spoločnosti.”

    VIDEOZÁZNAM
  • DISKUSIA: V akej krajine chceme, aby žili naše deti?
    Je Slovensko odsúdené na to byť perifériou Európy, alebo vieme pozitívne prekvapiť? V akej krajine chceme, aby žila ďalšia generácia? Ako by malo Slovensko v EÚ vyzerať o päť, desať či dvadsať rokov? Čo by mali byť naše hlavné ciele? Existuje tu všeobecná zhoda, alebo sa predstava o tom zásadne líši?

    Diskutujúci:
    Michaela Kršková, Úrad vlády SR
    Jozef Masarik, Univerzita Komenského v Bratislave
    Henrich Krejčí, SPP
    Svetlana Síthová, MŠVVaŠ SR
    Pavol Šajgalík, SAV
    Vladimír Šucha, UNESCO

    VIDEOZÁZNAM




     
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies