Staňte sa partnerom

Ondrej Svačina

SOFTEC, Business Development Manager
Absolvoval Fakultu matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Počas svojej pracovnej kariéry zastával rôzne pozície v oblasti analýzy a vývoja komplexných informačných systémov. Momentálne má na starosti v spoločnosti SOFTEC rozvoj, consulting a obchod v oblasti dopravy a životného prostredia a špecificky aj pre moderné technológie ako je internet vecí (IoT) a umelá inteligencia.
  • DISKUSIA "Digitalizácia dopravy“
  • DISKUSIA “Inteligentná údržba ciest“
  • DISKUSIA “Digitalizácia dopravy“
  • IoT monitoring kvality životného prostredia
    Internet vecí (IoT) ako množstvo pospájaných menších nízkonákladových zariadení so senzormi zasahuje posledných pár rokov do stále nových oblastí. Monitoring životného prostredia je jednou takou oblasťou, ktorej sa spoločnosť SOFTEC venuje v rámci širších aktivít IoT a ďalších moderných technológií, vrátane umelej inteligencie. V krátkej prezentácii predstavíme IoT envirostanice pre monitoring kvality ovzdušia a hluku. Svojimi vlastnosťami má tento systém ambíciu výrazne zlepšiť priestorovú dostupnosť údajov o kvalite životného prostredia.

    VIDEOZÁZNAM
  • Moderné technológie k spokojnosti vodičov v zime
    Internet vecí (IoT) preniká do nášho každodenného života nevídaným tempom a častokrát bez toho, aby sme si to explicitne uvedomovali. Jedna z takýchto oblastí je monitoring stavu našich ciest pre optimalizáciu procesov ich zimnej údržby. V prednáške sa stručne oboznámime, ako sa nám v tejto oblasti darí v slovenských podmienkach.

    VIDEOZÁZNAM
  • Malý-veľký monitoring životného prostredia metódami IoT

    Internet of things (IoT) ako množstvo pospájaných menších zariadení so senzormi zasahuje posledných pár rokov do stále nových oblastí. Monitoring životného prostredia je jednou takou oblasťou, ktorej sa spoločnosť SOFTEC venuje v rámci širších aktivít IoT. V krátkej prezentácii ukážeme práve vyvíjaný systém a stanice pre monitoring kvality ovzdušia a hluku. Svojimi vlastnosťami má tento systém ambíciu výrazne zlepšiť priestorovú dostupnosť údajov o kvalite životného prostredia.

    Videozáznam

  • Má mGovernment na Slovensku budúcnosť?
    Trh so smartfónmi rastie neuveriteľným tempom, pričom smartfónom stačil iba jeden rok na to, aby ich predaj v krajinách západnej Európy a USA prekročil počet predaných jednoduchých telefónov. Počet aplikácií, ktoré sú dostupné pre smartfóny, sa síce počíta na státisíce, ale iba malý zlomok z nich tvoria aplikácie vytvorené verejnou správou. mGovernment predstavuje nový trend komunikácie verejnej správy s občanmi. Ako perspektívne rozšírenie eGovernmentu prináša so sebou rad výhod, ale aj vlastné problémy a otázky, na ktoré je potrebné hľadať odpovede. Okrem tohto sa v príspevku pozrieme na niektoré úspešné implementácie mGovernmentu vo svete a skúsime načrtnúť, či by sa Slovensko mohlo zaradiť medzi ne.
  • IS MCS - informačný systém Modelu cestnej siete
    Konzorcium spoločností ArcGEO Information Systems spol. s r.o. a Softec, spol. s r.o. vyvinulo moderný Informačný systém Modelu cestnej siete (IS MCS) pre podporu činností v oblasti správy cestných komunikácií na Slovenskej správe ciest. Systém podporuje procesy pri zbere údajov z terénu, či už priamym zadávaním do systému alebo dávkovým spracovaním výstupov z meracích zariadení. Súčasťou IS MCS je udržiavanie referenčnej siete cestných komunikácií Slovenska. Špecifické procesy jednotlivých oddelení SSC podporujú moduly ako sú napr. hospodárenie s vozovkami, alebo preprava nadmerných a nadrozmerných nákladov. Rôzne prehľady a štatistiky sú generované a vytvárané publikačnými modulmi. Pomocou systému hlásia správcovia cestných komunikácií zmeny na cestnej siete do ústrednej technickej evidencie. Zavedenie IS MCS výrazne zefektívnilo procesy na SSC, ako aj procesy, ktoré sú delegované na lokálnych správcov cestných komunikácií. Príspevok predstaví IS MCS a spomenie jeho najvýraznejšie prínosy.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies