Staňte sa partnerom

Pavel Bojňanský

Ministerstvo financií SR
Narodený dňa 27.08.1970 v Bratislave. Vyštudoval Elektrotechnickú fakultu Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave, odbor technická kybernetika. Absolvoval niekoľko odborných stáží v Kanade, Veľkej Británii, Nemecku a vo Švajčiarsku z oblasti strategického a marketingového manažmentu v telekomunikáciách. Má rozsiahlu, 12-ročnú medzinárodnú skúsenosť zo všetkých oblastí marketingového manažmentu v sektore telekomunikácií v skupine Deutsche Telekom – v španielskych Deutsche Telekom Espana a YA.COM Internet Factory a v Slovak Telekome. V týchto spoločnostiach pôsobil na pozíciách od riaditeľa pre produkty a služby, veľkoobchod, marketingovú stratégiu, riaditeľa pre marketingovú komunikáciu až po viceprezidenta a riaditeľa pre marketing. Riadil rôzne marketingové útvary o veľkosti do 84 pracovníkov a marketingové rozpočty do 20 mil EUR ročne. V súčasnosti pôsobí na pozícii generálneho riaditeľa sekcie informatizácie spoločnosti na Ministerstve financií SR. Riadi tím sprostredkovaľského orgánu pre Operačný program informatizácia spoločnosti. Riadil tímy, ktoré vypracovali Stratégiu informatizácie verejnej správy a Národnú koncepciu informatizácie verejnej správy schválené Vládou SR v roku 2008. Ovláda anglický, španielsky, ruský a nemecký jazyk.
  • Zmeny v riadení eGovernmentu
  • Diskusný okrúhly stôl: Slovensko 2020
    Verejná diskusia lídrov slovenskej digitalizácie o implementácii, trendoch a cieľoch do budúcna.

    Pozvaní hostia:

    Pavel Bojňanský
    Emil Fitoš (ATOS)
    Milan Ftáčnik (Slovenská informatická spoločnosť)
    Ľubor Illek (Slovensko.Digital)
    Milan Ištván (PPP)
    Rastislav Janota (NASES)
    Štefan Kišš (IFP)
    Roman Konečný (NBÚ)
    Peter Kostolný (ÚV SR)
    Mário Lelovský (ITAS)
    Miloš Molnár (ideata Europe)

    článok: Ako na Digitálny reštart na Slovensku?

     
  • Diskusný panel: Bitka digitálnych platforiem
    Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ je predo dvermi. Po inováciách, ktoré boli nosnou a prierezovou témou aktuálneho holandského predsedníctva, pokračuje Slovensko v podpore Jednotného digitálneho trhu, ktorý si zvolilo ako jednu zo svojich piatich hlavných priorít. Európa je v súčasnosti svedkom veľkého rozmachu v tejto oblasti. S rapídne sa zvyšujúcim využívaním elektronických služieb a digitálneho obsahu je však zároveň konfrontovaná s veľkým úspechom globálnych digitálnych platforiem. Aký je postoj Európy k platformám, ako Google, Facebook a pod. a aké má možnosti? Aké sú dopady na ekonomiku, spoločnosť, podnikanie, ale aj súkromie a bezpečnosť? Čo nás čaká vo vzťahu k „Internetu vecí“, smart autám a ďalším trendom? Túto veľmi zaujímavú situáciu a tému podrobne rozoberieme v našom paneli s celým spektrom zaujímavých hostí.

    Úvodné slovo:
    • Juraj Bárdy (hlavný dátový architekt pre SK eGov)
    • Dagmar Bošanská (koordinátor národnej stratégie pre implementáciu Jednotného digitálneho trhu)
                  Juraj Bárdy, Dagmar Bošanská: Digital platforms – Praise, fears and misconceptions
                 Prezentácia na stiahnutie

     


     
    • Martin Bailey, vedúci Digital Single Market Unit - DG CNECT, Európska komisia
                 Martin Bailey: Online Platforms Opportunities and Challenges for the DSM
                 Prezentácia na stiahnutie

     


     
    • Pascal Rogard, radca pre telekomunikácie, informačnú spoločnosť a poštové služby, Stále zastupenie Francúzska pri EÚ

                 Pascal Rogard: On Line Platforms – The approach of French Authorities
                 Prezentácia na stiahnutie


     


     
    • Gunther Grathwohl, radca pre telekomunikácie, informačnú spoločnosť a poštové služby, Stále zastupenie Nemecka pri EÚ
     



       


       


     







    DISKUSIA

     
  • Budovanie základných komponentov eGovernmentu. Čo sa podarilo a čo nie?
    Prečo by vám prednáška nemala uniknúť? 
    Pavel Bojňanský z Ministerstva financií SR povie viac o budovaní základných komponentov eGovernmentu na Slovensku. Prednáška zameria pozornosť na to, čo sa v rámci OPIS urobilo, čo sa podarilo urobiť a čo nie. 


    Anotácia:
    Eurofondy na informačnú spoločnosť priniesli významný posun v kvalite vzťahu občan-štát. Máme občiansky preukaz s čipom a elektronickým podpisom, ústredný portál s emailovými schránkami, základné registre, vládny cloud, kľúčové agendy štátu a samosprávy môžu občania vybavovať cez internet. Avšak nebyť experimentov so zastavením implementácie eGovernmentu z rokov 2010-2012 mohli sme byť spokojnejší.

     
  • Aktuálne výzvy z pohľadu MF SR
    Schválenie nového rámca pre financovanie rozvoja eGovernmentu z európskych fondov – prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť v rámci Operačného programu Integrovaná Infraštruktúra neznamená, že zabudneme na dokončenie projektov z OPIS a bezbreho sa vrhneme do implementácie OPII. Najprv musíme ukončiť kľúčové projekty eGovernmentu – registre a moduly ústredného portálu, úspešne ich zintegrovať s veľkými agendovými systémami daní a ciel, zdravotníctva, sociálnych dávok, samosprávy a školstva.

  • Stratégia cloudu
    Keď poviem, že našim cieľom je zmigrovať 240 serverovní štátu do 2 v priebehu siedmych rokov a vybudovať centrálne poskytované IT služby – v oblasti infraštruktúry, platformy a služieb ako riadenie nehnuteľností , ekonomiky, ľudských zdrojov, vozového parku, kontroly, vzdelávania, desk manažmentu a podobne, tak mi asi poviete, že poznáte aj lepšie sci-fi.. Tak toto sa pokúsime urobiť.

  • Minidiskusia s Pavlom Bojňanským, MF SR

  • Otvorenie
    Programová kancelária SORO OPIS ako nástroj akcelerácie projektov OPIS. Programová kancelária napravila dlhšie trvajúci stav zanedbaného riadenia projektov a zmenila prístup od monitoringu až k „pro-aktívnemu“ riadeniu. Nastavila efektívne procesy riadenia programu a dohľadu nad projektami vrátane publikovania metodík.

  • Aktuálny stav a vyhliadky eGovernmentu na Slovensku - 1. prioritná os
  • Výzvy obstarávateľov a dodávateľov projektov pri implementácii OPIS
    7 hlavných problémov implementácie projektov OPIS:
    • Trvanie verejného obstarávania
       
    • Personálne obsadenie na strane objednávateľa, ale aj dodávateľa
       
    • Dĺžka implementácie projektov
       
    • Legislatíva
       
    • Analýzy rizík
       
    • Integrácia na centrálne registre a ÚPVS
  • Stav a vyhliadky e-Governmentu na Slovensku
  • Stav projektov OPIS k aprílu 2012
  • Aktuálny stav informatizácie verejnej správy na Slovensku
     Zvýšenie spokojnosti občanov je hlavný cieľ eGovernmentu, prezentacia zhŕňa aktuálny stav a predstaví najbližšie kroky, ktoré sa udejú v tejto oblasti.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies