Robert Vandlík
Pracoval v spoločnosti U.S. Steel Košice už počas štúdii marketingu na Ekonomickej Univerzite v Bratislave. Počas pôsobenia v spoločnosti U.S. Steel Košice zastával rôzne pozície od riadenia monitoring infraštruktúry, cez riadenie projektovej kancelárie až po kouča Lean Six Sigma.
V súčasnosti sa zaoberá rozvíjaním AI technológii v spoločnosti ich využívaním v oceliarenskom priemysle.
V súčasnosti sa zaoberá rozvíjaním AI technológii v spoločnosti ich využívaním v oceliarenskom priemysle.
Prihláste sa na Jesenná ITAPA 2024
-
Ignite session: Leadership prostredníctvom dát: Prieniky umelej inteligencie s oceľou
Oceľ vyrábame v Košiciach už vyše pol storočia a tak ako sme boli začiatkom 90-tych rokov v popredí informatizácie, dnes chceme pomôcť Slovensku stať sa leadrom v umelej inteligencii a v najmodernejšej výrobe ocele. Nemáme síce suroviny, ale máme šikovných ľudí, dáta a potrebné technológie, aby sme s pomocou umelej inteligencie vyrábali najlepšiu oceľ na trhu.
Našim prvým úspechom je zavedenie prediktívneho modelu do procesu výroby ocele na všetkých štyroch kyslíkových konvertoroch, kde sa do zmesi tekutého železa a šrotu nadzvukovou rýchlosťou fúka kyslík. Keďže teploty dosahujú okolo 1700°C, nie je možné merať parametre ako teplotu, obsah uhlíka či obsah fosforu priamo.
Vďaka novému systému predikcie, ktorá využíva vyše 50 statických a 15 dynamických premenných v sekundovej kadencii, fyzikálno-matematické modely a kombinuje vyše 40 algoritmov na báze gradient boosting, vieme lepšie určiť koniec tavby a tým výrazne šetriť energiu.
V našom príspevku by sme sa s odbornou verejnosťou chceli podeliť o naše skúsenosti so zavádzaním umelej inteligencie a strojového učenia do praxe a predstaviť našu víziu.
Videozáznam