Vladimír Lengvarský
Vyštudoval vojenskú lekársku akadémiu Hradec Králové, odbor všeobecné lekárstvo (1988-1993). V roku 1996 na Inštitúte pre ďalšie vzdelávanie pracovníkov v zdravotníctve Bratislava, získal špecializáciu 1. stupňa - všeobecné lekárstvo. Absolvoval trojročné štúdium v odbore „odborník pre riadenie verejného zdravotníctva“ na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave (2005-2008). V roku 2000 získal špecializáciu 2. stupňa - všeobecné lekárstvo na Slovenskej postgraduálnej akadémii medicíny v Bratislave. Do služobného pomeru vojaka z povolania bol prijatý počas štúdia na vysokej vojenskej škole 1. januára 1988. V rokoch 2020 až 2021 pôsobil ako riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok.
Prihláste sa na Jesenná ITAPA 2024
-
Diskusia "Ľudské zdravie, biotechnológie a ľudské vylepšenia"
-
ITAPA Open Talk: Slovensko má najvýkonnejšie zdravotníctvo v Európe - ako zo sna spraviť realitu?
-
Slovensko má najvýkonnejšie zdravotníctvo v Európe - ako zo sna spraviť realitu?
Večerný ITAPA Open Talk prinesie otvorenú diskusiu politikov a exministrov o ich vízii pre slovenské zdravotníctvo, tak aby sa jedného dňa stalo jedným z najvýkonnejších zdravotníckych systémov v Európe. O tom, prečo zdravotníctvo nebolo historicky prioritou pre rôzne vládne garnitúry a o tom, či sa to môže v budúcnosti zmeniť.
Hostia ITAPA Open Talk
Vladimír Lengvarský, minister zdravotníctva
Richard Raši, exminister zdravotníctva
Vladimír Baláž, Výbor NR SR pre zdravotníctvo
Jana Bittó Cigániková, Výbor NR SR pre zdravotníctvo
Moderuje: Michal Kovačič
-
Otvorenie druhého dňa kongresu
„Pandémia COVID-19 naplno ukázala stav nášho slovenského zdravotníctva, ktoré nevyhnutne potrebuje reformu. Môj tím na ministerstve tvrdo pracuje prelomových systematických zmenách, o ktoré sa mnohé predchádzajúce vlády pokúšali za uplynulých 17 rokov niekoľkokrát, no neúspešne. Reformu, ktorá pacientom prinesie kvalitnú, adresnú zdravotnú starostlivosť, čo znamená viac zachránených životov a zníženie počtu odvrátiteľných úmrtí, lekárom, sestrám a ďalším zdravotníckym pracovníkom zase kvalitnejšie podmienky na svoju prácu, máme na dosah. Motivácia je o to väčšia, že na ňu nadväzujú historické nesmierne potrebné investície do rekonštrukcie a výstavby nemocníc z európskych peňazí – Plánu obnovy a odolnosti. Okrem riadenia pandémie a ochrany zdravia a životov ľudí v súvislosti s COVID-19 môj tím na ministerstve pracuje aj na ďalších dôležitých zmenách napríklad v liekovej politike a v mnohých ďalších oblastiach.“
VIDEOZÁZNAM -
Keynote
-
DISKUSIA