To najlepšie z ITAPA: Ako sa zmenil pohľad na eGovernment?
Jednou z najviac diskutovaných tém na kongresoch ITAPA bol aj eGovernment. Pozrite si najzaujímavejšie videá lídrov digitálnej transformácie, ktorí hovorili o budúcnosti eGovernmentu.
Jednou z nosných tém tohtoročného Medzinárodného kongresu ITAPA 2018 bude aj eGovernment. Spíkri z viacerých krajín, ale aj zo Slovenska, sa podelia o svoje skúsenosti s digitálnou transformáciou ako aj víziou, čo urobiť pre lepší eGovernment. Prinášame vám niekoľko najzaujímavejších videí z predošlých ročníkov ITAPA, na ktorých naši spíkri rozprávali napríklad aj o eGovernmente v roku 2020.
Jedným z nich bol v roku 2013 aj riaditeľ neziskovej organizácie Third Millenium Governance a výskumník v Dánskom technologickom inštitúte, Jeremy Millard. Pozrite si jeho prednášku a zistite, čo sa v eGovernmente za 5 rokov urobiť stihlo a či dva roky stačia na to, aby sa jeho vízia do bodky naplnila.
Ako vyzeral eGovernment v Holandsku v roku 2013? Marc Lankhorst popisoval skúsenosti občanov pri komunikácii s administratívou a prezentoval aj prípadovú štúdiu o fungovaní samosprávnej domény.
Walter Schill v roku 2014 rozprával o cloude ako hnacej sile inovácií pre eGovernment. Verejnú správu je podľa neho potrebné tlačiť do zvyšovania efektivity s cieľom znižovať náklady a zvyšovať produktivitu. eGovernment na báze cloudu podľa Waltera kľúčom k budúcnosti Európy.
Môže verejná správa čerpať z nastupujúcich trendov ako je umelá inteligencia? Algoritmy môžu vďaka analýze dát a vzájomných prepojení pomôcť pri lepšom a objektívnejšom rozhodovaní. Juraj Bárdy v roku 2017 hovoril o prínosoch využitia umelej inteligencie pre verejný sektor. Otázkou, na ktorú sa snažil nájsť vo svojej prednáške odpoveď je - akú inováciu vo verejnej správe vlastne chceme a potrebujeme?